چاقی و دخانیات از علل مهم بروز سكته های قلبی

چاقی و دخانیات از علل مهم بروز سكته های قلبی به گزارش اپتیك دبیر فرهنگستان علوم پزشكی ایران در توضیح علل كاهش سن سكته های قلبی، از دخانیات، چاقی، دیابت و سبك زندگی نادرست بعنوان مهم ترین این عوامل نام برد.


دكتر محمدرضا كلانتری معتمد - متخصص عروق در گفتگو با ایسنا، اضافه كرد: متاسفانه علیرغم تمام تلاش های فرهگستان علوم پزشكی و برخی اقدامات فرهنگی برای كاهش مصرف سیگار بخصوص در جوانان، باز هم شاهد افزایش مصرف دخانیات هستیم. استعمال دخانیات و همینطور اعتیاد بخصوص اعتیاد به تریاك از عوامل بسیار مهم موثر در تنگی عروق كرنر و سكته قلبی است.
دبیر فرهنگستان علوم پزشكی ایران بهترین راه جلوگیری از سكته های قلبی را تغییر سبك زندگی خواند و اضافه كرد: با اصلاح الگوی غذایی خانواده ها، بروز بیماری های غیرواگیر نظیر چاقی و دیابت هم كاسته می شود و همین امر كمك شایانی به كاهش آمار سكته های قلبی می كند.
معتمد در انتها علائمی مانند سنگینی قفسه سینه حین انجام فعالیت و درد در این ناحیه را از هشدارهای جدی بروز سكته نام برد و اضافه كرد: با افزایش درد در ناحیه قفسه سینه این اخطار جدی تر می شود و گرفتگی رگ ها به مرور كامل شده و منجر به سكته قلبی خواهد شد.1397/12/27
13:29:48
5.0 / 5
117
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , دیابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک