مركز كنترل و پیشگیری از بیماریهای ایالات متحده اعلام كرد

آدنوویروس فرضیه اصلی هپاتیت شدید در کودکان

آدنوویروس فرضیه اصلی هپاتیت شدید در کودکان به گزارش اپتیک مرکز کنترل و پیش گیری از بیماریهای ایالات متحده اعلام نمود: آدنوویروس فرضیه اصلی در بروز هپاتیت شدید در کودکان این کشور است.


به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا، مقامات بهداشت و درمان ایالات متحده روز گذشته (جمعه) اعلام کردند: عفونت با آدنوویروس، ویروس شایع دوران کودکی، فرضیه اصلی در بروز موارد اخیر مبتلاشدن به هپاتیت حاد با منشا ناشناخته در کودکان است که منجر به فوت دستکم شش بیمار در این کشور شده است.
مرکز کنترل و پیش گیری از بیماریهای ایالات متحده اعلام نمود به بررسی این مساله ادامه می دهد که آیا ۱۸۰ مورد شناسایی شده در ۳۶ ایالت و منطقه این کشور از اکتبر گذشته نشان دهنده افزایش موارد مبتلاشدن به هپاتیت کودکان است یا این که الگوی فعلی به سبب بهبود روند تشخیص بیماری مشخص شده است.
این مرکز در ماه آوریل به پزشکان هشدار داد تا نسبت به علایم هپاتیت در کودکان که می تواند به کبد لطمه برساند و منجر به نارسایی کبد شود، دقت داشته باشند.
به گزارش خبرگزاری رویترز، مقامات مرکز کنترل و پیش گیری از بیماریهای ایالات متحده اظهار داشتند: در حدود نیمی از کودکانی که طی ماه های اخیر بیماری هپاتیت حاد در آنها تشخیص داده شده، نوعی آدنوویروس نیز مشاهده شده است. هرچند این مرکز همچنان درحال بررسی علت دقیق این بیماری است.
منبع:

1401/02/31
13:30:48
5.0 / 5
200
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک