اپتیک optlab
وزیر آموزش و پرورش؛

مدارس دنیا با شاخص آلودگی 150 تعطیل نمی شوند

مدارس دنیا با شاخص آلودگی 150 تعطیل نمی شوند به گزارش اپتیک، وزیر آموزش و پرورش، در واکنش به تغییر شاخصهای آلودگی هوا، اظهار داشت: در دنیا، مدارس را با شاخص آلودگی ۱۵۰، تعطیل نمی کنند.


به گزارش اپتیک به نقل از مهر، یوسف نوری، روز سه شنبه در اختتامیه سومین جشنواره طب ایرانی اضافه کرد: در دنیا تا وقتی شاخص آلودگی کمتر از ۲۰۰ باشد، تعطیلی مدارس نداریم. وی افزود: من روز گذشته هم شاخص ها را رصد کردم که هنوز به ۲۰۰ نرسیده بودیم. موضع خودم را در هیئت دولت هم مطرح خواهم کرد؛ همانگونه که مقاله مطالعه انجام شده را به وزیر بهداشت تقدیم کردم. در دنیا در موقعیت آلودگی هوای بنفش مقطع متوسطه را هم اصلاً تعطیل نمی کنند و در دوره ابتدایی برخی جاها مدارس را تعطیل می کنند. کشورهایی نظیر مکزیک، فرانسه و… با گذر شاخص آلودگی از ۳۰۰ به بعد تعطیل می کنند. نوری اضافه کرد: خواهش می کنم منابع علمی و تجارب دنیا را در این حوزه نگاه کنید و صرفا به بخش نامه سال ۱۳۹۷ هیئت وزیران در این حیطه اکتفا نکنید. وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: جریان تعلیم و تربیت بعنوان مهم ترین سرمایه اجتماعی و فرهنگی، نباید تعطیل شود؛ اما بچه ها باید ماسک بزنند. وی ضمن اشاره به همکاری آموزش و پرورش و وزارت بهداشت برای آغاز طرح نهضت سوادآموزی سلامت برای دانش آموزان، اضافه کرد: خیلی از مدارس و دانشگاه های کشور ما آموزش محور هستند که مرحله اول سواد و نسل اول است اما نسل دوم سواد، پژوهش محور است. نسل سوم سواد، عملکردی است که به دانشگاه ها و مدارس مبتنی بر عملکرد و کارآفرینی، دانشگاه های نسل سوم گفته می شود. نسل چهارم سواد هم به معنای نمایش گذاشته شدن مسئولیت اجتماعی توسط افرادی است که سواد می آموزند. نوری افزود: در کتاب های درسی در رابطه با سلامت، بحث های گوناگونی داریم اما به علت آن که دانش آموزان فقط از خواندن این درس ها نمره می گیرند، این مطالب در کتاب ها به جایی نمی رسد. وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: زمانی بررسی کردیم که میزان مصرف دارو سه برابر استاندارد جهانی بود؛ ازاین رو باید کاری نماییم که دانش آموزان به سواد عملکردی برسند و مسئولیت اجتماعی خویش را ایفا کنند. وی با تکیه بر این که طب سنتی اصالت و هویت دارد، خاطرنشان کرد: طب سنتی یکی از تأکیدات مقام معظم رهبری است و توجه به طب سنتی سبب می شود دانش آموز با فرهنگ غنی کشور خود آشنا و پیوند داده شود.
نوری اضافه کرد: ظرفیت خوبی وجود دارد که برای معلمان و دانش آموزان و اولیا به روش های روز، محتوای مناسب بر مبنای ذائقه آنها تولید نماییم. بیشتر از ۱۶ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر دانش آموز پایه اول تا دوازدهم داریم، چهار میلیون نفر کودکستانی و ۲.۴ میلیون نفر معلم شاغل و بازنشسته داریم و به علت ارتباط با اولیای دانش آموزان، بستر بزرگی برای آموزش طب سنتی داریم. در شبکه شاد به صورت همزمان، ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از این شبکه استفاده می کردند و این نشان داده است که آنجا هم بستر خوبی برای آموزش وجود دارد.


منبع:

1401/11/04
14:59:55
5.0 / 5
215
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک