یافته محققان بریتانیایی؛

آنتی بیوتیك ها باعث كاهش تأثیر قرص های ضدبارداری می شوند

آنتی بیوتیك ها باعث كاهش تأثیر قرص های ضدبارداری می شوند به گزارش اپتیك نتایج مطالعات جدید نشان داده است آنتی بیوتیك ها می توانند تأثیر قرص های ضدبارداری را كاهش دهند.



به گزارش اپتیک به نقل از مهر، دکتر «رابین فرنر»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه بیرمینگام انگلستان، در اینباره می گوید: «این یافته ها نشان داده است که برهم کنش داروهای ضدباکتریایی با داروهای ضدبارداری هورمونی وجود دارد که به صورت بالقوه می تواند تاثیر داروهای ضد حاملگی را مختل نماید.»
وی می افزاید: «همچنین ما می دانیم برخی آنتی بیوتیک ها بر متابولیسم هورمون های قرص های حاملگی خوراکی تاثیر می گذارند.»
محققان برپایه این یافته ها تاکید می کنند خانمهایی که همزمان مجبور به مصرف آنتی بیوتیک ها و قرص های ضدبارداری هستند، باید اقدامات احتیاطی در جهت جلوگیری از حاملگی ناخواسته بعمل آورند.

1399/06/08
21:53:14
5.0 / 5
245
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک