گزارش نخستین مورد انتقال آنفلوآنزای مرغی به انسان در روسیه

گزارش نخستین مورد انتقال آنفلوآنزای مرغی به انسان در روسیه به گزارش اپتیک روسیه نخستین مورد مبتلا شدن به آنفلوآنزای مرغی H5N8 را در انسان شناسایی و گزارش کرد.


به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا، مقامات روسیه روز گذشته (شنبه) اظهار داشتند: محققان نخستین مورد انتقال آنفلوآنزای مرغی H5N8 از پرندگان به انسان را ردیابی کرده و به سازمان جهانی بهداشت اخطار داده شده است.
"آنا پوپووا" رئیس روسپوتربنادزور که نهاد ناظر بر بیماری های عفونی است، اظهار داشت: تعدادی از پژوهشگران در بررسیهای آزمایشگاهی ترکیب ژنتیکی این سویه را از هفت کارگر مرغداری در جنوب روسیه که در ماه دسامبر شیوع آن در بین پرندگان ثبت شده بود، جدا کرده اند.
وی افزود که کارگران گرفتار هیچ گونه عارضه جدی نشده اند و این باور وجود دارد که آنان در مرغداری به این ویروس آلوده شده اند.
رئیس نهاد ناظر بر بیماری های عفونی روسیه اظهار داشت: اطلاعات در ارتباط با نخستین مورد انتقال آنفلوآنزای مرغی (H5N8) به انسان پیش از این به سازمان جهانی بهداشت ارسال شده است.
به گزارش اپتیک به نقل از ژاپن تودی، انواع مختلفی از ویروس های آنفلوآنزای مرغی وجود دارد. در صورتی که سویه بسیار مسری H5N8 می تواند برای پرندگان کشنده باشد پیش از این گزارشی در ارتباط با انتقال این ویروس به انسان منتشر نشده است.1399/12/03
12:12:31
0.0 / 5
151
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک