اپتیک optlab

شناسایی روش درمانی جدید برای بیماری سرطان

شناسایی روش درمانی جدید برای بیماری سرطان به گزارش اپتیک، متخصصان انگلیسی به یک روش درمانی جدید برای بیماری سرطان دست پیدا کرده اند که می تواند برای بیمارانی کاربرد داشته باشد که روش های دیگر برای آنان بی فایده است.


به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا، این روش می تواند از پیشرفت بیماری در بیمارانی که به ایمونوتراپی (ایمنی درمانی) مقاوم هستند، جلوگیری نماید.
ایمونوتراپی از سیستم ایمنی برای هدف قرار دادن و از بین بردن سلول های سرطانی استفاده می نماید و زمانیکه سایر انتخابهای درمانی مانند جراحی، رادیوتراپی یا شیمی درمانی بی اثر باشد، می تواند جان بیماران را نجات دهد. با این وجود، این روش درمانی نمی تواند به همه بیماران کمک نماید و برخی تومورهای سرطانی در مقابل آن مقاوم میشوند.
اکنون متخصصان خون در انگلیس به یک درمان دو سویه دست پیدا کردند که ایمونوتراپی همراه با گوادسیتابین (guadecitabine) است. گوادسیتابین داروی آزمایشی جدید است که می تواند مقاومت سرطان در مقابل ایمونوتراپی را معکوس کند.
متخصصان دریافتند بیمارانی که انتظار می رفت بعد از به کار گرفتن تمام انتخابهای درمانی جان خویش را از دست بدهند، مدت طولانی تری زنده ماندند.
ترکیب پمبرولیزوماب، یک داروی ایمونوتراپی، و گوادسیتابین، پیشرفت سرطان را در بیشتر از یک سوم بیمارانی که در مرحله اول آزمایشی حضور داشتند، متوقف کرد. نتایج این مطالعه در مجله ImmunoTherapy of Cancer انتشار یافته است.
به گزارش روزنامه گاردین، متخصصان انگلیسی اظهار داشتند: این ترکیب دوگانه می تواند به یک سلاح جدید و موثر ضد انواع مختلف سرطان تبدیل گردد.
منبع:

1401/05/31
13:06:34
5.0 / 5
36
تگهای خبر: آزمایش , ایمنی , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک