اپتیک optlab
رئیس دانشكده علوم پزشكی بهبهان:

جوان بهبهانی بر اثر تب کریمه کنگو فوت کرد

جوان بهبهانی بر اثر تب کریمه کنگو فوت کرد به گزارش اپتیک، رییس دانشکده علوم پزشکی بهبهان اظهار داشت: یک بیمار 38 ساله بهبهانی بر اثر بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو با وجود اعزام به مرکز استان اما در بیمارستان جان خودش را از دست داد.رمضان احدی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار نمود: مورخ ۲۸ مردادماه سال جاری یک بیماری ۳۸ ساله با علایم خونریزی از بینی (خون دماغ) ضمن مراجعه به بیمارستان اصلی شهرستان بهبهان برای دریافت خدمات درمانی از ابتلای خود در یک ماه گذشته به بیماری کرونا خبر می دهد.
وی از انجام اقدامات لازم برای بند آمدن خون بیمار توسط پرسنل بیمارستان بهبهان و مرخص شدن بیمار آگاهی داد و اضافه کرد: با وجود درمان انجام شده اما بیمار بار دیگر با علایم خون دماغ شدن و خونریزی گوارشی به اورژانس بیمارستان مراجعه می کند که بعد از انجام اقدامات اولیه بیمار برای ادامه درمان به اهواز اعزام می شود.
رئیس دانشکده علوم پزشکی بهبهان بیان کرد: بیمار با وجود دریافت اقدامات فوری درمانی در مرکز استان بر اثر تب خونریزی دهنده کریمه کنگو فوت می کند.
وی اشاره کرد: با بیان مثبت شدن تست CCHF در مرکز استان بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو تشخیص داده شد و اقدامات اولیه و فوری برای بیماریابی و پایش افراد در رابطه با بیمار و بررسی سلامت آنان توسط کارشناسان مربوطه شروع شد.
رئیس دانشکده علوم پزشکی بهبهان اضافه کرد: بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو همچون بیماریهای مشترک بین انسان و دام هاست و این بیماری علایم مشهودی در دام ها نداشته اما در انسان موجب ایجاد بیماری شدید و گاهی کشنده می شود.
وی با تاکید بر رعایت پروتکلهای بهداشتی افزود: مهم ترین راه جلوگیری از ابتلاء به این بیماری رعایت پروتکلهای بهداشتی، استفاده از دستکش در هنگام تماس با گوشت، نگهداری گوشت حداقل ۲۴ ساعت در دمای صفر تا چهار درجه سانتیگراد و خرید گوشت از فروشگاه های مجاز است.
احدی با اشاره به تشکیل جلسه فوری شورای سلامت شهرستان بهبهان اظهار داشت: با دریافت نتیجه قطعی آزمایش بیمار، جلسه فوری با حضور معاونت بهداشتی و نمایندگان دانشکده، معاون فرماندار، نماینده دادستان، رییس اداره دامپزشکی، شهردار و مسئولان مربوطه برگزار و اقدامات فوری برای کنترل بیماری در شهرستان شروع شد.

1401/06/03
22:40:15
5.0 / 5
168
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک