اپتیک optlab
محققان توصیه می كنند؛

شستشوی بینی با آب نمک از شدت بیماری کووید ۱۹ می کاهد

شستشوی بینی با آب نمک از شدت بیماری کووید ۱۹ می کاهد به گزارش اپتیک، محققان گزارش می دهند که شستشوی حفره سینوسی دو بار در روز با محلول نمکی ملایم می تواند به صورت قابل توجهی خطر بستری شدن و مرگ بیمار مبتلا به کووید را کم کند.به گزارش اپتیک به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، دکتر «ریچارد شوارتز»، نویسنده ارشد این مطالعه از کالج پزشکی جورجیا، اظهار داشت: «در مقایسه با گروه کنترل، ما شاهد کاهش ۸.۵ برابری نرخ بستری شدن در بیمارستان و عدم مرگ و میر بودیم.»
در این مطالعه، ۷۹ بیمار مبتلا به کووید با استفاده از محلول آب نمک مخلوط با پوویدون ید (ضد عفونی کننده قهوه ای رنگ مورد استفاده در جراحی) یا جوش شیرین، شستشوی بینی خویش را انجام دادند. آنها این کار را در عرض ۲۴ ساعت بعد از مثبت شدن آزمایش شأن شروع کردند.
در مجموع، ۱.۳ درصد از شرکت کنندگان احتیاج به بستری شدن در بیمارستان داشتند و هیچ کدام فوت نکردند، در صورتی که حدود ۱۱ درصد از افراد گروه کنترل یا در بیمارستان بستری شدند یا فوت کردند.
به گفته آنها، اگر این یافته ها در مطالعات دیگر تأیید شود، کاهش احتمالی بیماری و مرگ در سرتاسر جهان می تواند عمیق باشد.
محققان گمان می کنند که آب نمک، توانایی ویروس کووید را برای آلوده کردن سلول ها در حفره بینی، دهان و ریه ها مهار می کند.
به نظر می رسد شستشو با آب نمک به محدود کردن شدت علایم بیماران هم کمک می نماید. به قول محققان، بیمارانی که با جدیت بیشتری به برنامه دو بار در روز پایبند بودند، رفع سریع تر علایم را گزارش کردند.
این روش را میتوان در خانه با مخلوط کردن نیم قاشق چایخوری نمک و جوش شیرین در یک فنجان آب جوشانده یا مقطر بهره برد و سپس حفره بینی را با یک بطری شستشوی سینوس تمیز کرد.

1401/06/25
23:48:05
5.0 / 5
36
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک