اپتیک optlab
گزارش جدید محققان؛

افزایش گرسنگی جهانی و انتشار کربن در صورت محدودیت صادرات غلات

افزایش گرسنگی جهانی و انتشار کربن در صورت محدودیت صادرات غلات اپتیک: اگر جنگ روسیه و اوکراین سبب کاهش صادرات غلات شود، افزایش نرخها می تواند ناامنی غذایی را بدتر کند.به گزارش اپتیک به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، اگر جنگ روسیه و اوکراین بطور قابل توجهی صادرات غلات اوکراین را کم کند، افزایش نرخها می تواند ناامنی غذایی و انتشار دی اکسید کربن را افزایش دهد، برای اینکه زمینهای حاشیه ای به سمت تولید محصولات کشاورزی سوق داده می شوند.
این واکنش زنجیره ای است که بوسیله مدل سازی یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه ایالتی آیووا پیش بینی شده است.
«امانی الوبید»، سرپرست تیم تحقیق، اظهار داشت: «ما در تلاش هستیم تا تصویر کامل تری از هزینه های این جنگ برای جهان ارائه دهیم.»
اوکراین که گاهی «سبد نان اروپا» نامیده می شود، صادرکننده عمده گندم و ذرت است. قراردادی در ماه ژوئیه با روسیه با هدف اجازه دادن به حمل و نقل غلات اوکراینی منعقد شده است، اما معین نیست که چقدر در محدود کردن تأثیر جنگ بر صادرات مؤثر است.
برای این مطالعه، پژوهشگران چهار نتیجه بالقوه را بررسی کردند: کاهش ۵۰ درصدی صادرات اوکراین و سه سناریو با فرض عدم صادرات اوکراین در ترکیب با سایر موقعیت ها یا واکنش های مرتبط، مانند کاهش تولید سوخت زیستی در ایالات متحده و اروپا یا کاهش ۵۰ درصدی در صادرات غلات روسیه.
مدل های آنها تخمین می زنند که چگونه تغییرات در بازارهای جهانی کشاورزی بر تولید، تجارت، مصرف مواد غذایی و نرخها تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، زمانی که قیمت ذرت به سبب کمبود بیشتر می شود، جنگل های انبوه برزیل احیانا برای کشاورزی از بین می روند برای اینکه انگیزه ای برای توسعه تولید وجود دارد.
براساس یک سناریو، هزینه گندم تا ۷.۲ درصد بیشتر می شود، در صورتیکه افزایش قیمت برای ذرت می تواند به ۴.۶ درصد برسد.
الوبید اظهار داشت: «این افزایش نرخها سبب افزایش هزینه های مواد غذایی و افزایش نامتناسب گرسنگی در کشورهای فقیرتر آفریقا و خاورمیانه، که به شدت به واردات غلات از اوکراین وابسته هستند، می شود.»
طبق این مطالعه، در سطح جهانی، مقدار زمین جدید مورد استفاده برای کشت محصولات زراعی تحت سناریوهای مورد مطالعه از ۱۶.۳ میلیون تا ۴۵ میلیون هکتار متغیر است که موجب افزایش متوسط تخمینی در انتشار کربن بین ۵۲۷ میلیون تا ۱.۶ میلیارد تن دی اکسید کربن می شود.


منبع:

1401/07/26
10:05:01
5.0 / 5
437
تگهای خبر: بازار , تولید , دانش , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک