اپتیک optlab
معاون درمان علوم پزشكی اهواز خبر داد

افزایش ۳۰ درصدی بستری بیماران تنفسی در بیمارستان های خوزستان

افزایش ۳۰ درصدی بستری بیماران تنفسی در بیمارستان های خوزستان به گزارش اپتیک، خوزستان معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از افزایش ۳۰ درصدی بستری بیماران با علایم حاد تنفسی در بیمارستان های خوزستان اطلاع داد.دکتر حبیب حی بر در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: در هفته گذشته ۴۱ هزار و ۴۹۳ بیمار با علایم حاد تنفسی به بیمارستان های خوزستان رجوع کردند. در این زمان ۴۲۴ بیمار با علایم حاد تنفسی در بیمارستان ها بستری شده اند و این در شرایطی است که در هفته پیش از آن ۳۴۳ نفر بستری شده بودند.

حی بر اظهار داشت: هر چند در هفته گذشته نسبت به هفته پیش از آن میزان مراجعات سرپایی با علایم حاد تنفسی به بیمارستان های خوزستان ۵ درصد کاهش پیدا کرد اما میزان بستری ها در این زمان ۳۰ درصد افزایش داشته است.

وی ضمن اشاره به شباهت علایم بیماری های تنفسی بخصوص کرونا و آنفلوآنزا اضافه کرد: در بحران آنفلوآنزا با وجود فشار سنگین به بیمارستان ها، با تلاش شبانه روزی و مستقر شدن همکاران به صورت شبانه روز در بیمارستان ابوذر، بیماری بدون تخت نماند و ترافیک بیمارستان ها کمی کاسته شده است.

حی بر بیان نمود: هم اکنون کمی کرونا فروکش کرده اما میزان درگیری مردم با آنفلوآنزا زیاد است بگونه ای که طیف عفونت های تنفسی درحال تبدیل شدن از کرونا به آنفلوآنزا است.

منبع:

1401/08/09
09:33:47
5.0 / 5
192
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک