اپتیک optlab
محققان آلمانی می گویند؛

درمان افسردگی باعث تغییرات در مغز می شود

درمان افسردگی باعث تغییرات در مغز می شود به گزارش اپتیک، تحقیقات جدید نشان داده است که مغز بسیار انعطاف پذیرتر از آن چیزی است که قبلاً تصور می شد و می تواند در طول درمان افسردگی شدید به سرعت تغییر کند.به گزارش اپتیک به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، پژوهشگران آلمانی گزارش می دهند افرادی که تحت درمان بستری برای افسردگی شدید قرار می گیرند، تنها بعد از شش هفته اتصالات مغزی شان بالا رفته است.
آنها اتصالات مغزی (نواحی مختلف مغز که با هم در ایجاد فکر، احساسات و رفتار عمل می کنند) را در ۱۰۹ بیمار مبتلا به افسردگی حاد با گروه کنترل متشکل از ۵۵ داوطلب بدون افسردگی مقایسه کردند. اسکن MRI برای شناسایی نواحی مغزی که قبل و پس از درمان با دیگران ارتباط برقرار می کردند، استفاده شد.
«جاناتان رپل»، محقق ارشد از دانشگاه فرانکفورت آلمان، اظهار داشت: «ما دریافتیم که درمان افسردگی زیرساخت های مغز را تغییر داده است، که برخلاف انتظارات قبلی است. بیماران تحت درمان تعداد بیشتری از اتصالات را نسبت به پیش از درمان نشان دادند.»
برای این مطالعه، بیماران مبتلا به افسردگی با درمان تشنج الکتریکی (ECT)، درمان روان شناختی یا دارو، یا تلفیقی از همه درمان ها تحت درمان قرار گرفتند.
محققان سپس مغز شرکت کنندگان را مجدداً اسکن کردند و تعداد اتصالات را شمارش کردند. آنها همین طور برای افسردگی باردیگر آزمایش دادند.
نتیجه: بیمارانی که بیشترین پاسخ را به درمان نشان دادند، نسبت به بیمارانی که پاسخ کمی از خود نشان دادند، اتصالات جدید بیشتری به وجود آورده بودند.
رپل می گوید: «ما متوجه شدیم که این تغییرات تنها در یک دوره حدود شش هفته ای رخ داده است، و از سرعت واکنش شگفت زده شدیم. ما توضیحی در مورد این که این تغییرات چگونه اتفاق می افتد، یا این که چرا باید با چنین اشکال مختلف درمان رخ دهد، نداریم.»
نتایج با این باور کنونی مطابقت دارد که مغز انعطاف پذیری بیشتری نسبت به آنچه که قبلاً تصور می شد دارد.
ایجاد تغییرات در مغز در طول زمان یکی از روش های رایج درمان افسردگی، همچون داروهای ضد افسردگی، روان درمانی و درمان تشنج الکتریکی است.


منبع:

1401/08/14
13:59:30
5.0 / 5
204
تگهای خبر: آزمایش , بیمار , دارو , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک