اپتیک optlab

پیش بینی حمله قلبی از كودكی

پیش بینی حمله قلبی از كودكی اپتیك: تهران – یك گروه بین المللی از محققان موفق به توسعه آزمونی شده اند كه بر مبنای فاكتورهای ژنتیكی، احتمال بروز حمله قلبی یا بیماری های قلبی عروقی را از دوران كودكی پیش بینی می كند.


به گزارش روز چهارشنبه گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، هم اكنون محققان با نظارت بر فشار خون، میزان كلسترول، استعمال دخانیات و سابقه خانوادگی، احتمال بروز حمله قلبی یا بیماری های عروق كرونر را ارزیابی می كنند. ولی متاسفانه این نظارت زمانی آغاز می گردد كه فرد در دهه چهارم و پنجم زندگی قرار دارد و پیشگیری اثربخشی كمتری دارد.
یك گروه بین المللی از محققان بر مبنای فاكتورهای ژنتیكی آزمونی را ترتیب داده اند كه احتمال حمله قلبی و بیماری های عروقی را از دوران كودكی پیش بینی می كند. این آزمون Genomic Risk Score یا به اختصار GRS نام دارد.
در این تست اطلاعات ژنتیكی نیم میلیون نفر و حدود دو میلیون تنوع ژنتیكی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است. در واقع این آزمون حلقه مفقود تشخیص است و محققان با تركیب آن با عوامل خطر دیگر می توانند افراد در معرض مبتلا شدن را با دقت بالا شناسایی كنند.
این مطالعه نشان داده است آزمایش GRS در پیش بینی بروز بیماری های قلبی از هر عامل خطر دیگری همچون استعمال دخانیات، فشار خون، شاخص توده بدنی، دیابت، سابقه خانوادگی و كلسترول بالا، موفق تر و دقیق تر است.
این آزمون بسیار ارزان است و با استفاده از آن می توان افراد در معرض خطر را از دوران كودكی شناسایی كرد و با اقدامات پیشگیرانه احتمال بروز بیماری های قلبی را به حداقل كاهش داد.
نتایج این مطالعه در نشریه Journal of the American College of Cardiology انتشار یافته است.
علمی (6) ** 9259**1440


1397/07/21
14:01:45
5.0 / 5
5249
تگهای خبر: آزمایش , بیمار , بیماری , دیابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک