اپتیک optlab

حفاظت باكتری ها در مقابل آنتی بیوتیك ها

حفاظت باكتری ها در مقابل آنتی بیوتیك ها اپتیك: محققان دانشگاه بیرمنگام انگلیس بعد از یك مطالعه 10 ساله موفق به كشف مكانیسم باكتری ها برای مقابله با آنتی بیوتیك گشتند.


به گزارش روز دوشنبه گروه اخبار علمی ایرنا از نیچر، محققان برای بررسی مكانیسم دفاعی میكروارگانیسم ها، باكتری های ایكولای را مورد بررسی قرار دادند. این باكتری می تواند طیف وسیعی از عفونت های ادراری و خونی را تولید كند.
محققان با استفاده از یك روش تجربی، شامل توالی كامل ژنوم DNA، موفق به شناسایی استراتژی دفاعی باكتری ها شدند. این تحقیقات نشان داد ژنی درون باكتری ها وجود دارد كه در مقابل خیلی از آنتی بیوتیك ها مقاوم است. گرچه این ژن از سال ها قبل شناسایی شده است، ولی ساز و كار آن برای مقابله با آنتی بیوتیك ناشناخته بود. این مطالعه نشان داده است باكتری ها دو استراتژی متفاوت برای مقابله با دارو دارند: یكی DNA باكتری را در مقابل آنتی بیوتیك های فلوروكینولون (یك گروه از آنتی بیوتیك ها) محافظت می كند و دیگری مانع از ورود داكسی سایكلین (گروهی از آنتی بیوتیك ها) به باكتری می گردد. این یافته كه نتیجه یك مطالعه 10 ساله است می تواند منجر به ساخت داروهایی شود كه معضل مقاومت در برابر آنتی بیوتیك را رفع كنند.
نتایج این مطالعه در نشریه Nature Communications انتشار یافته است.


 

1396/08/22
18:49:03
5.0 / 5
5141
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک