اپتیک optlab
با هوشیاری دریابانان خوزستان؛

داروهای قاچاق به مقصد نرسید

داروهای قاچاق به مقصد نرسید به گزارش اپتیك فرمانده مرزبانی خوزستان از كشف محموله میلیاردی داروی قاچاق در آبادان اطلاع داد.سردار عبدالله نظرپور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: روز گذشته مأموران پایگاه دریابانی آبادان در نتیجه ساعت ها كار اطلاعاتی از قصد قاچاقچیان در خصوص انتقال محموله داروهای قاچاق از نوار مرزی در منطقه "نقشه نصار" آگاه و با عنایت به حساسیت مبحث مراتب در دستور كار آنها قرار گرفت.
وی اضافه كرد: اكیپ های عملیاتی دریابانی آبادان تحركات منطقه را زیر نظر گرفته و بعد از گذشت ساعاتی مشاهده شد كه تعدادی افردا ناشناس با پوشش محلی در تاریكی شب و میان نیزارها در نقطه صفر مرزی در حال حمل كیسه های حاوی دارو هستند و مأموران بلافاصله وارد عمل شدند.
فرمانده مرزبانی خوزستان خاطرنشان كرد: قاچاقچیان كه خویش را در تنگنای مأموران دیدند با استفاده از تاریكی شب و پوشش گیاهی از محل متواری شدند ولی در پاكسازی از منطقه هشت كیسه حاوی ۴۳۲ هزار و ۹۸۰ حب انواع قرص همچون دگزامتازون، نیتروفورانتوئین، ویتامین بی، ال دی، دی سیكلومین، پوكاسیم و همینطور دو هزار و ۴۷۵ عدد آمپول انسولین قاچاق كشف شد.
سردار نظرپور با اشاره به كوشش برای شناسایی و دستگیری عاملان این اقدام بیان كرد: كارشناسان ارزش اقلام داروی كشف شده را بیشتر از دو میلیارد ریال برآورد كردند كه بعد از تكمیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع ذیصلاح شد.
وی در انتها عنوان كرد: ورود اقلام دارویی غیرمجاز به بازار داخلی كشور و عرضه ناآگاهانه در بین بیماران، صدمه ها و خطرات جبران ناپذیری را به دنبال دارد و در همین راستا مرزبانان خوزستان از ورود هرگونه اقلام دارویی از مبادی غیرمجاز و به صورت غیرقانونی با قاطعیت جلوگیری می كنند.

1397/10/02
15:22:31
5.0 / 5
4615
تگهای خبر: بیمار , دارو , كارشناس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک