اپتیک optlab

كشف كشتارگاه گاوهای بیمار در لهستان، زنگ خطری برای اتحادیه اروپا

كشف كشتارگاه گاوهای بیمار در لهستان، زنگ خطری برای اتحادیه اروپا اپتیك: پلیس لهستان در حال بررسی فیلم انتشار یافته از كشتارگاهی است كه به قاچاق غیرقانونی گاوهای بیمار مظنون بوده و این فیلم به صورت مخفیانه تهیه شده است.


به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا، رئیس اداره دامپزشكی لهستان در این خصوص اعلام نموده فیلم هایی كه شبكه "تی وی ان ۲۴" لهستان پخش كرده نشان داده است این كشتارگاه فعالیت های غیرقانونی مانند كشتار دام ها را تعمدی در شب انجام می دهد تا از هر گونه نظارت رسمی بر آن جلوگیری كند.
در این فیلم ها گاوهای بیمار به وضوح مشخص بوده و كاركنان كشتارگاه در حال سلاخی لاشه ها دیده می شوند. اما اینكه سرنوشت این گوشت های آلوده چه می شود، هنوز مشخص نیست.
این افشاگری برای اتحادیه اروپا زنگ خطری جدی است چونكه رسوایی فروش گوشت اسب در سال ۲۰۱۳ میلادی باز سبب آشفتگی در بازار گوشت اتحادیه اروپا شد. این رسوایی به دنبال تلاش مقامات اروپا برای كشف گوشت های مشكوك، سبب فراخوانی برای بازگرداندن تمامی محصولات گوشتی شد.
در بیانیه اخیر اداره دامپزشكی لهستان آورده شده كه بازرسان و مأموران پلیس در مورد "كشتار غیرقانونی مشكوك" در كشتارگاهی در نزدیكی "اوستروف مازوویتسكا" واقع در شمال شرقی این كشور آگاه شده اند.
در شب ۱۴ و۱۵ ژانویه مأموران با كشف هشت رأس گاو بیمار تصمیم به كشتن هر چه سریع تر آنها گرفتند تا از بیماری و درد خلاص شوند. در این بازرسی صاحبان این حیوانات، یك دلال حیوان كه به ترابری نامناسب گله های دامی اشتغال داشته و كاركنان كشتارگاه كه مسؤول تأمین وضعیت مناسب این دام ها هستند، شناسایی شدند.
بازرسان لهستان هم اكنون دستور گرفته اند تا تمامی كشتارگاه ها را در این منطقه بررسی نموده و هر خریدار یا فروشنده گوشت دام های بیمار را شناسایی كنند.
بنابر گزارش بی بی سی، اداره آمار اروپا، یورواستات لهستان را هفتمین صادركننده بزرگ گوشت گاو به اتحادیه اروپا اعلام نموده است.1397/11/10
01:20:12
5.0 / 5
4962
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک