اپتیک optlab

فروش بیمارستانی كه داستان شده

فروش بیمارستانی كه داستان شده اپتیك: نایب رییس شورای اسلامی كار بیمارستان امام خمینی (ره) كرج اظهار داشت: مراحل واگذاری بیمارستان امام خمینی (ره) كرج هنوز نهایی نشده اما بخش زیادی از كار پیش رفته است.


قاسم طاهری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اضافه كرد: سپس كش و قوس های زیادی كه از سال قبل در مورد بیمارستان امام خمینی (ره) كرج وجود داشت بالاخره این بیمارستان به بخش خصوصی واگذار شد. تابحال ۷۰ درصد از مراحل واگذاری این بیمارستان به سرمایه گذار جدید طی شده و ۳۰ درصد باقی مانده كه آن هم در حال جلو رفتن است.
وی اشاره كرد: این بیمارستان ۲۱۷ میلیارد تومان قیمت گذاری شده بود كه سرمایه گذار جدید با قیمت پیشنهادی ۲۲۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان آنرا خریداری كرد.
طاهری درباب وضعیت حقوق عقب افتاده پرسنل بیمارستان هم اعلام نمود: غیر از چهار پایه حقوقی كه مدتی پیش پرداخت شد، دریافتی دیگری نداشته ایم اما استانداری قول داده این هفته هم قسمتی از حقوق عقب افتاده را پرداخت كند، ما هم كارگروهی برای پیگیری این مساله تشكیل داده ایم و چون به شب عید نزدیك می شویم باید زودتر این پرداخت به نتیجه برسد.
نایب رییس شورای اسلامی كار بیمارستان امام خمینی (ره) كرج در مورد احتمال خروج تجهیزات با عنایت به بدهی بیمارستان هم اعلام نمود: شركتی كه تجهیزات بیمارستان را تأمین كرده بود به سبب پرداخت نشدن هزینه باز هم برای پس گرفتن تجهیزات رجوع كرد اما با وساطت دادستان، از این شركت مهلت گرفته شد تا از پول فروش بیمارستان بدهی تجهیزات پرداخت گردد.
پیش از این و در اول بهمن ماه دكتر عباس معینی، رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) كرج از فروش این بیمارستان آگاهی داده بود و به ایسنا گفته بود: بیمارستان امام خمینی (ره) كرج فروخته شده است.
به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا، ۳۰ مهرماه هم خبر فروش این بیمارستان به مبلغ ۲۱۷ میلیارد تومان اعلام اما سوژه نهایی نشد.
بیمارستان امام خمینی (ره) كرج از سال قبل با مشكلات زیادی مواجه و به حالت نیمه تعطیل درآمده است و گفته شده بدهی این بیمارستان به ۱۲۰ میلیارد تومان می رسد كه قسمتی از آن مربوط به معوقات حقوق پرسنل است. این بیمارستان هم اكنون دارای به روزترین تجهیزات در بخش قلب و آنژیوگرافی است.
كاركنان بیمارستان امام خمینی (ره) كرج مدتهاست در اعتراض به حدود یكسال حقوق معوقه خود دست به تجمع می زنند. سی امین تجمع كاركنان بیمارستان امام خمینی (ره) كرج یكشنبه ۱۱ آذرماه انجام شد. حدود ۳۰۰ نفر از كاركنان بیمارستان امام خمینی (ره) كرج در این تجمع كه همچون تجمعات قبلی در اعتراض به حدود یكسال حقوق معوقه انجام شد خواهان توجه مسئولین به مشكلاتشان و اقدام عملی به جای وعده های بی ثمر بودند.
كاركنان این بیمارستان با بیان اینكه تجمعاتشان كاملاً صنفی است و در آن مخالفتی با نظام وجود ندارد تنها خواسته خودرا احیای بیمارستان و دریافت دستمزد معوقه خود عنوان كردند. تجمع كنندگان نسبت به نحوه برخورد سازمان همیاری شهرداری های البرز بعنوان متولی بیمارستان امام خمینی (ره) كرج هم گلایه و از وعده های بی ثمر این سازمان برای بهبود وضعیت انتقاد كردند.
قبل از این معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی البرز با اشاره به اینكه بیمارستان امام خمینی (ره) زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشكی نیست، چند مالكیتی را از عوامل احداث مشكل برای این بیمارستان عنوان و اعلام نموده بود تا زمانی كه مالكیت این مجموعه درمانی تكه تكه باشد امیدی به بهبود وضعیت فعلی نیست.
سیامك جبارنیا گفته بود كه دانشگاه علوم پزشكی پنج سال پیش قصد داشت تولیت این بیمارستان را بپذیرد اما با مخالفت مسئولان وقت بیمارستان مواجه گردید.
وی معتقد می باشد اگر مسئولان بیمارستان امام خمینی چند سال پیش با این پیشنهاد موافقت كرده بودند حالا مشكل بیمارستان حل شده و حتی به بازدهی مالی هم رسیده بود.
وی اضافه كرده بود كه چندی قبل به مسئولان این بیمارستان پیشنهاد دادیم كه به خاطر بیماران كلیوی و دیالیزی استان اجازه دهند دانشگاه علوم پزشكی خودش نیرو و تجهیزات خدمات رسانی به بیماران دیالیزی را در این بیمارستان مستقر كند تا بیماران كلیوی استان به مشكل برنخورند ولی با این پیشنهاد هم موافقت نشد.
این مسئول دانشگاه علوم پزشكی البرز تصریح كرده بود: این كه امروز برخی می خواهند مشكلات امروز این بیمارستان را به گردن دانشگاه علوم پزشكی بیندازند اصلاً قابل قبول نیست چون ما بارها هم كتباً و هم شفاهاً اعلام نموده ایم كه برای حل مشكل این بیمارستان پیش قدم هستیم.


1397/11/15
20:46:59
5.0 / 5
4204
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک