اپتیک optlab
رئیس پژوهشگاه رویان توضیح داد

وضعیت تحقیقات صورت گرفته برای درمان آلزایمر و پاركینسون

وضعیت تحقیقات صورت گرفته برای درمان آلزایمر و پاركینسون اپتیك: رئیس پژوهشگاه رویان با بیان این خبر كه جواب های خوبی در تحقیقات روی مدلهای حیوانی و در زمینه سیستم عصبی، قطع نخاع، آلزایمر و پاركینسون گرفته شده است، اظهار داشت: هم اكنون پیگیر هستیم كه حمایت هایی را جلب نماییم تا در مدل انسانی هم در چارچوب كارآزمایی بالینی كار خودرا انجام دهیم. امیدواریم كه در سال ۹۸ در این زمینه اتفاق خوب و مباركی بیفتد و بتوانیم كارآزمایی بالینی این بیماری ها شروع نماییم.


دكتر عبدالحسین شاهوردی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به فعالیت های این مركز در زمینه قلب و عروق، استخوان و غضروف، پوست و چشم اظهار داشت: برخی از كارآزمایی های بالینی فاز سه را می گذرانند و برای برخی دیگر از سلول ها می توانیم مجوزهای اولیه از وزارت بهداشت برای ادامه كار در چارچوب شركت سل تك فارمد را بگیریم. امیدوار هستیم در سال ۹۸ هم با توان بیشتر در این زمینه قدم برداشته شود و به خدمات روتین نزدیك تر شویم.
وی درباره بانك عمومی خون بند ناف این پژوهشگاه اظهار داشت: ما با حمایت دولت و سرمایه گذاری خود پژوهشگاه توانستیم تا حدود ۲۰ هزار نمونه خون بند ناف عمومی را جمع آوری نماییم، بررسی های اولیه را انجام دهیم و در محیط بانك نگهداری نماییم. واقعیت این است كه ما به شكل گسترده در این زمینه نیاز به حمایت بیشتر و سرمایه گذاری توسط خیرین یا مجموعه های اقتصادی را داریم. ما خیلی آهسته در زمینه بانك عمومی پیش می رویم چونكه نیاز به بودجه بالایی دارد اما در بخش خصوصی بیشتر از ۱۱۰ یا ۱۲۰ هزار نمونه خون را داریم؛ حالا در این زمینه بیمارستان شریعتی و سازمان انتقال خون هم وارد شده اند و می تواند اتفاقات خوبی رخ دهد.
رئیس پژوهشگاه رویان درانتها با اشاره به فعالیت های بین المللی این پژوهشگاه اظهار نمود: فعالیت های بین المللی پژوهشگاه رویان بیشتر در حوزه بانك خون بند ناف است و در این زمینه به كشورهای عمان و عراق نمایندگی داده شده و در حال سرمایه گذاری است. امیدوار هستیم در این عرصه هم دوستان بتوانند فعالیت های خوبی انجام دهند. خیلی از كشورها طالب دریافت دانش این حوزه هستند. ما در قدم اول به فكر نمایش خدمات و جمع آوری خون بندناف و سرویس های این زمینه هستیم و در قدم دوم می توانیم این دانش را به آن كشورها هم منتقل نماییم. به هر حال با سرمایه گذاری هایی كه در این زمینه انجام می شود مجموعه ی خود ما هم یك مقدار تقویت شود. ما همكاری با آذربایجان را هم در دستور كار داریم و در حال دنبال كردن آن هستیم.1397/11/23
13:02:21
5.0 / 5
4567
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک