اپتیک optlab

آیا تغذیه در جلوگیری از آنفلوآنزا موثر است؟

آیا تغذیه در جلوگیری از آنفلوآنزا موثر است؟ به گزارش اپتیك عضو هیئت مدیره انجمن تغذیه ایران با اشاره به نقش مهم سطح ایمنی بدن در شدت بروز یا جلوگیری از بروز بیماری آنفلوانزا، اظهار داشت: مصرف برخی ریزمغذی ها و ویتامین ها در تقویت سطح ایمنی افراد اثرگذار است.


دكتر تیرنگ نیستانی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه هیچ ماده غذایی خاصی از مبتلا شدن به ویروس و باكتری پیشگیری نمی كند، اظهار داشت: توانایی انتقال و بیماری زایی ویروس در دو سطح قدرت و حدت بیماری زایی تقسیم می شود كه بروز بیماری در یك سطح جمعیتی به قدرت بیماری زایی ویروس و شدت بیماری در فرد به حدت آن بستگی دارد.
وی با اشاره به اینكه در ارتباط با ویروس آنفلوانزا هر دو این سطوح بسیار بالاست، عنوان كرد: ویروس انفلونزا به علت تغییرات ژنتیكی منجر به تضعیف دستگاه ایمنی، افزایش شیوع و افزایش احتمال مرگ و میر می شود. بنابراین سفارش می شود كه افراد هر سال نسبت به تزریق واكسن همان سال اقدام نمایند.
این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی شهیدبهشتی با اشاره به نقش تغذیه در جلوگیری از بروز بیماری آنفلوانزا، اظهار نمود: تغذیه بد مانند كمبود ریزمغذی ها در تضعیف سیستم ایمنی و افزایش شدت و حدت بیماری زایی موثر است.
نیستانی مصرف زیاد مایعات، تامین ریزمغذی ها، مصرف زینك، ویتامین دی و سایر مكمل ها را در تقویت سیستم ایمنی افراد موثر دانست و اظهار داشت: تامین ویتامین آ بویژه در سالمندان هم موثر است؛ چونكه ویتامین آ همواره بعنوان ویتامین ضدعفونت معروف بوده است.
این متخصص تغذیه با اشاره به اینكه توجه به تامین ویتامین های ضروری و ریزمغذی ها در تسریع درمان باید مدنظر باشد، اظهار نمود: همینطور مصرف لیمو شیرین و پرتقال در جبران كمبود ویتامین ها و ریزمغذی ها و كاهش شدت بیماری اثرگذار است.
نیستانی در خاتمه با تاكید بر اینكه عامل بروز بیماری در مقایسه با سطح ایمنی بدن از اهمیت كمتری برخوردار است، اظهار داشت: عوامل گوناگونی همچون تغذیه، كم خوابی، فشار عصبی و مصرف دخانیات در افزایش و یا كاهش سطح ایمنی افراد اثرگذار است.1398/09/29
20:23:41
5.0 / 5
4766
تگهای خبر: ایمنی , باكتری , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک