اپتیک optlab
عضو كمیته كشوری آنفلوآنزا مطرح كرد

فروكش موج آنفلوآنزا در كشور

فروكش موج آنفلوآنزا در كشور به گزارش اپتیك عضو كمیته كشوری آنفلوآنزا، درباره تأثیر آلودگی هوا بر بروز آنفلوآنزا و همینطور موج دوم این بیماری توضیح داد.


دكتر مسعود مردانی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اتفاقی كه بعد از آلودگی هوا رخ می دهد، اظهار داشت: آلودگی هوا به دلیل سكون هوا و آلاینده ها در مناطق پر تردد شهرها اتفاق می افتد. سكون هوا می تواند بستری برای انتقال ویروس ها، عفونت های باكتریایی و قارچی را فراهم آورد. نكته قابل توجه آن است كه در وضعیت سكون هوا، فعالیتهای بدنی، ورزش و... و. می تواند استعداد مبتلا شدن به بیماری های عفونی را افزایش دهد.
وی ادامه داد: با عنایت به علل ذكر شده به كسانی كه بیماری های تنفسی دارند بخصوص افراد با حساسیت های تنفسی بالا، آسم، بیماران قلبی_ریوی، كسانی كه برونشیت مزمن دارند و... سفارش می نماییم از تردد در مناطق آلوده خودداری كرده و در منزل هم ضمن رعایت نكات بهداشتی حتما مایعات بخصوص شیر مصرف كنند.
وی با تاكید بر ضرورت شست وشوی دست ها برای پیشگیری از انتقال بیماری به سایرین، اظهار نمود: طبق مطالعات صورت گرفته، حتی شستن دست ها با آب خالی به مدت ۳۰ ثانیه هم می تواند در پیشگیری از انتقال آنفلوآنزا به سایرین جلوگیری كرده و زنجیره انتقال عفونت های ویروسی دستگاه تنفسی را هم قطع كند.
وی در پاسخ به سوال ایسنا در خصوص تأثیر تنفس گازهای SH۲، SO۲ و آمونیاك كه به منشاء احتمالی بوی نامطبوع تهران اعلام شده اند، خاطرنشان كرد: آلاینده های موجود در هوا می توانند به مخاط و ارگان های دفاعی ریه صدمه وارد كرده و احتمال مبتلا شدن به عفونت های قارچی، ویروسی و ریوی را بالا برند. همینطور مژك های دستگاه تنفسی در برخورد با این آلاینده ها در حركت خود گرفتار مشكل شده و یا از بین می روند كه در این حالت یك سد دفاعی مهم در مقابل عفونت ها مبتلا به اختلال شده یا از بین می رود.

فروكش موج آنفلوآنزا در كشور
مردانی با اشاره به اینكه موج آنفلوآنزا فروكش كرده است، افزود: موارد جدید مبتلا شدن به آنفلوآنزا هم در حال كاهش است، اما همچنان موارد مبتلا شدن به عفونت آنفلوآنزایی كه منجر به عارضه آنفلوآنزا مانند «پنومونی» شده اند هنوز به مراكز درمانی رجوع می كنند و عده ای هم در بیمارستان بستری می شوند.
وی ضمن آن كه بروز موج دوم آنفلوآنزا را محتمل دانست، افزود: البته بروز موج دوم آنفلوآنزا، به میزان برودت هوا و رفتارهای افراد بستگی دارد. با رعایت هرچه بیشتر نكات بهداشتی و افرایش آگاهی رسانی می توان از شدت گرفتن موج احتمالی دوم آنفلوآنزا جلوگیری كرد.
وی د رپایان با به مردم سفارش كرد: برای كاهش عوارض و كاهش انتقال ویروس، باكتری و قارچ به افراد دیگر، لازم است افراد بیمار از روبوسی، دست دادن و... خودداری كنند؛ ضمن آنكه سفارش های پزشك متخصص در خصوص استراحت در منزل را جدی گرفته و تا زمان بهبود نسبی از حضور در محل كار و تحصیل خودداری كرده و در منزل استراحت كنند.1398/09/30
20:11:35
5.0 / 5
4526
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک