اپتیک optlab
سازمان امور مالیاتی به اپتیك اعلام كرد

نیمی از پزشكان به كارتخوان مجهز شدند

نیمی از پزشكان به كارتخوان مجهز شدند اپتیك: سرپرست دفتر تنظیم مقررات و نظارت بر برون سپاری سازمان امور مالیاتی از ثبت نام بیشتر از 50 درصد از مشمولان حوزه درمان تا اختتام دی امسال در سامانه فروشگاهی آگاهی داد.


كوروش محمدی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: تا اختتام دی امسال بیشتر از ۵۰ درصد از مشمولان حوزه درمان بعنوان قشر فرهیخته و قانون مدار جامعه، ضمن استقبال قابل قبولی از قانون در سامانه فروشگاهی ثبت نام كرده اند. اما باتوجه به تعاملات وسیع با متولیان حوزه درمان، هم اكنون درصد مزبور كمتر از انتظار سازمان امور مالیاتی و جامعه است كه امیدواریم در ایام آینده شاهد افزایش نصب و كاربرد سامانه فروشگاهی (دستگاه كارتخوان) از طرف آنها باشیم.
وی با بیان به اینكه مراكز پاسخگویی ۱۵۲۶ در ادارات كل امور مالیاتی علاوه بر پاسخگویی به پرسش ها و ابهامات مؤدیان، آماده دریافت شكایات مردمی در صورت مشاهده تخلف هستند، اظهار داشت: طبق تبصره ۲ ماده ۱۶۹ قانون مالیات های مستقیم، عدم اجرای حكم این تبصره (كه درباب استفاده مؤدیان از صندوق فروش و تجهیزات مشابه توسط اشخاص فراخوان شده است) سبب تعلق جریمه ای به میزان دو درصد فروش برای مشمولان این طرح می شود.
این مقام مسئول در سازمان امور مالیاتی درانتها اشاره كرد: در ماده ۲۷۴ قانون فوق به تفضیل موارد جرم مالیاتی دراین زمینه درج شده است كه شامل تنظیم دفاتر، اسناد و مدارك خلاف واقع و استناد به آن، اختفای فعالیت اقتصادی و كتمان درآمد حاصل از آن یا امتناع از انجام تكالیف قانونی در خصوص ارسال اطلاعات مالی موضوع ماده ۱۶۹ مكرر به سازمان امور مالیاتی كشور و وارد كردن زیان به دولت با این اقدام است.
به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا، طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی در قانون بودجه سال ۱۳۹۸، فعالان حوزه درمان همچون پزشك، دندان پزشك، داروساز، پیراپزشك، دامپزشك و زیر گروه هایی مثل ماماها، فیزیوتراپ ها، شنوایی سنجی، بینایی سنجی و امثال این ها كه مجوز فعالیت آنها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، سازمان نظام پزشكی ایران یا سازمان نظام دامپزشكی و سازمان دامپزشكی صادر می شود، از شروع سال ۱۳۹۸ مكلف به استفاده از ثبت نام و استفاده از سامانه فروشگاهی هستند.




منبع:

1398/11/19
19:48:47
5.0 / 5
4496
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک