اپتیک optlab
مدیركل دارویی سازمان غذا و دارو خبر داد

رشد ۱۷ درصدی تخصیص ارز شرقی به دارو

رشد ۱۷ درصدی تخصیص ارز شرقی به دارو اپتیك: مدیركل دارو و مواد تحت كنترل سازمان غذا و دارو، از رشد 30 درصدی تولید كمی دارو امسال آگاهی داد.


به گزارش اپتیك به نقل از مهر، غلامحسین مهرعلیان، با اشاره به رشد كمی تولید دارو در كشور، اظهار داشت: پیش بینی می نماییم به تولید ۵۰ میلیارد واحد دارویی در سال برسیم، این عدد در سال ۹۷ حدود ۴۲ میلیارد بود و برآورد می شود در سال ۹۸، ۳۰ درصد رشد داشته باشد. وی ادامه داد: سال جاری برای شركت های تولید كننده سال سختی از لحاظ كیفی سازی خطوط و تجهیز بوده است. فرهنگ و نهضت كیفی سازی در خطوط تولید دارویی كشور به جریان افتاده است كه نشان از مسئولیت اجتماعی شركت های دارویی است. مدیركل دارو و مواد تحت كنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به اینكه در امسال در حوزه تنظیم بازار كمترین نرخ كمبود دارویی خصوصاً در داروهای ضروری را شاهد بودیم، اظهار داشت: دلیل اصلی آن حضور پررنگ شركت های تولیدكنندگان داخلی بود. مهرعلیان اظهار نمود: ۶۰ درصد ارز تخصیص یافته به ماده اولیه و جانبی برای تولید دارو در داخل كشور است و یكی از برنامه های سازمان در حوزه ارزی این بود كه بجای دلار و یورو، از ارز شرقی مثل یووان، لیر و روپیه استفاده كردیم و توانستیم به بیشتر از ۱۷ درصد مصرف ارز شرقی را افزایش دهیم كه تاب آوری صنعت دارویی را در نسبت تامین ماده اولیه بالا می برد.

وی اشاره كرد: آمارنامه دارویی را بر پایه تی تك استخراج كردیم و در فاز نهایی تدوین آمارنامه هستیم و آمارنامه سال ۹۷ و ۹۸ را تا اختتام بهمن منتشر می نماییم.


منبع:

1398/11/25
14:22:12
5.0 / 5
4490
تگهای خبر: بازار , تولید , دارو , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک