اپتیک optlab
وزیر بهداشت طرح فاصله گذاری اجتماعی را تشریح كرد

كاهش تردد بین شهری

كاهش تردد بین شهری به گزارش اپتیك وزیر بهداشت اظهار داشت: در طرح فاصله گذاری اجتماعی تردد بین شهری به شدت كاسته می شود و مسافرانی كه می خواهند به شهرهایشان برگردند مورد آزمایش قرار می گیرند.به گزارش اپتیك به نقل از مهر، سعید نمكی وزیر بهداشت عصر امروز در یك گفت وگوی تلویزیونی در تشریح طرح فاصله گذاری اجتماعی اظهار نمود: یكی از برنامه هایی كه برای كاهش انتشار كرونا در كشور داشتیم پیشنهاد در محدودسازی مكان های پرتردد مانند مدارس و دانشگاه ها و ورزشگاه بود.
وی اضافه كرد: برگزاری بازی ها بدون تماشاچی، تعطیلی تئاترها، تعطیلی نمازجمعه ها و اماكن مذهبی و … هم همچون اقدامات پیشگیری برای انتشار كرونا بود.
نمكی خاطرنشان كرد: باوجود همه فشارهایی كه تحریم ها برای ما ایجاد كرد موج اول اپیدمی را با كمك و با جان فشانی همكاران خود پشت سر گذاشتیم و خیز اولیه كاسته شد.
وزیر بهداشت اخطار داد: سفرها می تواند در موج دوم تاثیر داشته باشد و خوشبختانه با طرح كاهش سفرهای نوروزی می توان جلوی این مشكل را گرفت.
وی افزود: ۴ سطح را برای وضعیت پیشگیری از انتشار كرونا در طرح فاصله گذاری اجتماعی تعریف كردیم كه محدود كردن فعالیتهای اجتماعی و ترددها همچون موارد جدید اعمالی برای كاهش انتشار كرونا در كشور است.
نمكی تصریح كرد: البته در این طرح بسیاری از موارد مانند اینكه چه كسبه ای احتیاج به فعالیت ندارند و باید تعطیل شوند و چه كسبه ای باید حتما به كار خودشان ادامه دهند در نظر گرفته شده است.
وزیر بهداشت اظهار داشت: با اجرای این طرح تردد بین شهرها به شدت محدود می شود البته یك زمانی برای بازگشت مسافران به شهرهایشان در نظر گرفته شده است كه شهروندانی كه از شهرهای خودشان خارج شده اند فرصتی برای بازگشت داشته باشند.
به گفته وی پلاك خودروی افرادی كه از شهرها خارج شده اند ثبت شده و با تمامی افراد تماس گرفته می شود و تمامی مسافران رصد می شوند تا اگر موارد بیشتری از ابتلاء به این بیماری بود برای درمان به مراكز درمانی انتقال داده شود تا از شیوع آلودگی جلوگیری شود.

1399/01/07
22:32:14
5.0 / 5
3400
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک