اپتیک optlab
دكتر همتی خبر داد

تأمین معیشت 100 هزار خانوار نیازمند

تأمین معیشت 100 هزار خانوار نیازمند به گزارش اپتیك رئیس جمعیت هلال احمر از جمع آوری 606 میلیارد ریال كمك های نقدی و غیرنقدی اطلاع داد و اعلام نمود: با عنایت به كمبود ونتیلاتور در كشور، خیرین جمعیت هلال احمر تأمین 100 دستگاه آنرا عهده دار شدند.


به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا، دكتر كریم همتی درباره تمهیدات جمعیت هلال احمر برای مقابله با بحران كرونا، اظهار داشت: در اولین روزهای شیوع این بیماری در كشور، جمعیت هلال احمر وارد عمل شد و در عرصه هایی كه به این جمعیت محول شده بود حضور فعالی داشت.

وی ادامه داد: برپایه ماده 14 قانون مدیریت بحران، جمع آوری كمك های مردمی داخلی و خارجی و همینطور توزیع آن بر عهده جمعیت هلال احمر گذاشته شد و این جمعیت از همان روزهای نخست، تمركز خویش را بر جمع آوری كمك های مردمی گذاشت و مردم خوب و فهیم ایران مثل همیشه در كنار جمعیت هلال احمر بودند و مشاركت خوبی در این حوزه داشتند.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به دریافت مجوز از جانب 31 موسسه خیریه برای جمع اوری كمك های مردمی، افزود: جمعیت هلال احمر موفق به جمع آوری مبلغ 376 میلیارد ریال كمك های غیر نقدی و 230 میلیارد ریال كمك های نقدی شد و به محض جمع آوری كمك ها، توزیع آن میان افراد نیازمند هم شروع شد.

وی درباره توزیع بسته های بهداشتی میان اقشار كم درآمد، اظهار داشت: جمعیت هلال احمر مبادرت به توزیع 130 هزار بسته بهداشتی در مناطق محروم، دور افتاده و حاشیه شهرها كرد و بخش عمده ای از پرسنل این جمعیت در این عرصه فعال بودند.

ضدعفونی 24 هزار مكان عمومی توسط هلال احمر

به قول همتی، ضد عفونی كردن معابر در نقاط محروم، دور دست، مساجد و پارك ها هم توسط جمعیت هلال احمر انجام شد و بیشتر از 24 هزار مكان كه برای ضدعفونی به جمعت هلال احمر محول شده بود، انجام شد و برای تحقق این مهم 5 میلیون لیتر مواد ضد عفونی كننده استفاده شد.
تامین یك دهم ونتیلاتور مورد نیاز كشور از جانب خیرین هلال احمر

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به كمبود ونتیلاتور در كشور، افزود: متاسفانه با كمبود یك هزار دستگاه ونتیلاتور در كشور مواجه شدیم كه با عنایت به مشاركت خیرین در این امر، جمعیت هلال احمر تأمین 100 دستگاه آنرا بر عهده گرفت كه تا این لحظه 52 دستگاه تأمین شده است و برای این منظور 160 میلیارد ریال از جانب خیرین هلال احمر تأمین شده است.

تامین معیشت 100 هزار خانوار نیازمند
همتی درباره دستور مقام معظم رهبری در خصوص ورود همه دستگاه ها در زمینه تأمین معیشت هموطنان نیازمند، اظهار داشت: جمعیت هلال احمر در كنار سایر دستگاه ها این مورد رو به جد پیگیری كرد. برپایه آمار اعلام شده از جانب وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی 2 میلیون نفر تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی شامل بهزیستی، كمیته امداد و.... نیستند و شغل خویش را به خاطر شیوع كرونا از دست داده اند، جمعیت هلال احمر 100 هزار خانوار را بعنوان گروه هدف خود قرار داده است و این تعداد جمعیتی بالغ بر یك چهارم آمار اعلامی از جانب وزارت كار، تعاون و رفاه اجتماعی است.
طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، وی با اشاره به راه اندازی كمپین ایران توسط گروهی از پزشكان، ورزشكاران و هنرمندان، تصریح كرد: هنرمندان، ورزشكاران و گروهی از پزشكان قالب كمپین ایران به كمك هلال احمر آمدند.

رئیس جمعیت هلال احمر در انتها ابراز امیدواری كرد كه با توجه اعتماد عمومی مردم به هلال احمر، انتظار داریم كمك های بیشتری جمع آوری شود تا باری از دوش هموطنانمان پس از بحران كرونا برداریم.1399/01/24
22:56:51
5.0 / 5
3019
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک