اپتیک optlab
یافته جدید محققان؛

شناسایی پروتئین پیشبینی كننده بیماری كووید 19

شناسایی پروتئین پیشبینی كننده بیماری كووید 19 به گزارش اپتیك مطالعه جدید محققان نشان داده است میزان بالای پروتئین suPAR در خون افراد مبتلا به كووید ۱۹ عامل پیشبینی كننده دوره شدیدتر این بیماری است.به گزارش اپتیک به نقل از مهر، محققان دریافتند وجود پروتئین suPAR (soluble urokinase plasminogen activator receptor) به دانشمندان در پیشبینی اینکه چه کسی با احتمال ابتلاء به بیماری کووید ۱۹ شدیدتر روبروست کمک می نماید.
این یافته به متخصصان کادر درمان در شناسایی افراد نیازمند به مراقبت های ویژه کمک می نماید تا در بیمارستان باقی بمانند و درمان را دریافت نمایند. بدین ترتیب، افراد مبتلا به بیماری کم شدت تر می توانند در خانه مانده و تحت درمان قرار گیرند.
دکتر «ژوچن ریزر» سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه راش شیکاگو آمریکا، در اینباره می گوید: اگر ما میزان پروتئین suPAR خون را بعنوان بخش تشخیص بیماری کووید ۱۹ اندازه گیری نماییم، می توانیم در مورد بستری افراد در بیمارستان یا فرستادن شأن به منزل تصمیم بگیریم.
وی در ادامه می افزاید: میزان suPAR پلاسما خون به ما امکان کنترل بهتر بیماری و بکارگیری درمان های جدید و حفاظتی را از همان ابتدا می دهد.
در این مطالعه، داده های مربوط به ۱۵ بیمار کووید ۱۹ در مرکز پزشکی دانشگاه راش و ۵۷ بیمار از دانشگاه آتن یونان بررسی شدند.
محققان پس از اندازه گیری میزان suPAR خون بیماران دریافتند افراد دارای میزان بالاتر suPAR در خون شأن در مقایسه با بیماران میزان پایین تر این پروتئین سریع تر احتیاج به لوله گذاری برای دریافت تنفس مصنوعی دارند.
به گفته محققان، از آنجایی که suPAR واکنش دهنده سیستم ایمنی درونی است می تواند نشانگر شدت بیماری باشد. این نتایج نشان داده است که میزان بالاتر suPAR پلاسما، باعث عملکرد بدتر ریه های این بیماران خواهد بود. هر چقدر میزان suPAR بیشتر باشد، در مدت زمان کوتاه تری بیمار احتیاج به دستگاه تنفسی خواهد داشت.

1399/02/26
21:57:55
5.0 / 5
2565
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک