اپتیک optlab

كرونا در جهان

كرونا در جهان اپتیك: طبق تازه ترین آمارها، تعداد مبتلایان به بیماری كووید 19 در جهان به بیش از پنج میلیون و 500 هزار نفر رسیده و تابحال بیش از 346 هزار نفر جان خودرا بر اثر مبتلاشدن به این بیماری از دست داده اند.


به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا، همه گیری بیماری کووید ۱۹ همچنان در بیشتر کشورهای جهان ادامه دارد و طبق تازه ترین آمارها پنج میلیون و ۵۰۰ هزار و ۶۹۴ نفر در جهان به این بیماری مبتلا شده و ۳۴۶ هزار و ۷۲۶ نفر نیز جان خودرا از دست داده اند. همین طور تابحال حدود دو میلیون و ۳۰۲ هزار و ۹۱ نفر از مبتلایان به این بیماری بهبود پیدا کرده اند.
ایالات متحده آمریکا همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با کروناویروس قرار دارد و کشورهای برزیل و روسیه به ترتیب در رتبه دوم و سوم به لحاظ بالا بودن تعداد مبتلایان به این بیماری جای گرفته اند.
هم اکنون بالاترین آمار مرگ و میر ناشی از این بیماری در ایالات متحده آمریکا، انگلیس و ایتالیا گزارش شده است. همین طور نیویورک همچون شهرهایی در جهان است که بیشترین تعداد مبتلایان و فوتی های ناشی از این بیماری را به خود مختص کرده است. طبق اعلام دانشگاه جانز هاپکینز، تابحال حدود ۲۰۰ هزار نفر در این شهر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده و حدود ۲۱ هزار و ۲۱۶ تن نیز فوت کرده اند.
خیلی از کشورها محدودیت های اعمال شده بمنظور کنترل و مهار کروناویروس را تاحدودی برداشته و در نظر دارند طی هفته های آینده سفرهای داخلی و بین المللی را برقرار سازند.
بنابر گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنابر گزارش های رسمی بالاترین آمارها را داشته اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:
۱. ایالات متحده یک میلیون و ۶۸۶ هزار و ۴۳۶ مبتلا، ۹۹ هزار و ۳۰۰ قربانی
۲. برزیل ۳۶۵ هزار و ۲۱۳ مبتلا، ۲۲ هزار و ۷۴۶ قربانی
۳. روسیه ۳۴۴ هزار و ۴۸۱ مبتلا، ۳۵۴۱ قربانی
۴. اسپانیا ۲۸۲ هزار و ۸۵۲ مبتلا، ۲۸ هزار و ۷۵۲ قربانی
۵. انگلیس ۲۵۹ هزار و ۵۵۹ مبتلا، ۳۶ هزار و ۷۹۳ قربانی
۶. ایتالیا ۲۲۹ هزار و ۸۵۸ مبتلا، ۳۲ هزار و ۷۸۵ قربانی
۷. فرانسه ۱۸۲ هزار و ۵۸۴ مبتلا، ۲۸ هزار و ۳۶۷ قربانی
۸. آلمان ۱۸۰ هزار و ۳۲۸ مبتلا، ۸۳۷۱ قربانی
۹. ترکیه ۱۵۶ هزار و ۸۲۷ مبتلا، ۴۳۴۰ قربانی
۱۰. هند ۱۳۸ هزار و ۹۱۷ مبتلا، ۴۰۲۴ قربانی
منبع:

1399/03/05
22:34:40
5.0 / 5
2530
تگهای خبر: بیمار , بیماری , دانش , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک