اپتیک optlab
شانه ساز:

اختیارات حوزه دارو و تجهیزات پزشكی به دانشگاه های علوم پزشكی تفویض می شود

اختیارات حوزه دارو و تجهیزات پزشكی به دانشگاه های علوم پزشكی تفویض می شود اپتیك: مركزی رئیس سازمان غذا و داروی كشور از تفویض اختیارات به دانشگاه های علوم پزشكی در حوزه دارو و تجهیزات پزشكی آگاهی داد.


شانه ساز، امروز ۱۸ خرداد در جریان بازدید از مجتمع پتروشیمی شازند بیان نمود: مجموعه وزارت بهداشت نقش و جایگاه ویژه ای برای مجتمع پتروشیمی شازند قائل است چونکه همیشه و در هر شرایطی پای کار بوده است.
وی با اشاره به تولید محلول های حجیم و سرم در این مجموعه در چارچوب تولیدات یونیک در مجتمع اظهار داشت: با همه این تلاش ها در تولید خیلی از مواد بهداشتی خودکفا هستیم و اجازه صادرات نیز دریافت شده است و در واقع سازمان غذا و دارو به تولیدات این مجموعه وابسته است. اساسا در این رابطه هر آنچه نیاز باشد همچون صدور گواهینامه های مختلف در اسرع وقت انجام می شود.
شانه ساز با اشاره به اینکه مجموعه سازمان غذا و دارو در صدد تفویض اختیار در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی به دانشگاه های علوم پزشکی است، اظهار داشت: برون سپاری در برنامه کاری سازمان قرار دارد تا انجام امور سرعت گیرد.
به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا، در جریان این بازدید مدیر مجتمع پتروشیمی شازند با اشاره به وسعت ۹۲۳ هکتاری مجتمع که نیمی از آن فضای سبز است، بیان نمود: این مجموعه با ۲۳ واحد متشکل از ۱۷ واحد تولید و فرآیندی و ۶ واحد سرویس جانبی سالانه یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن تولید دارد که نیمی از محصولات میانی ویژه شرکت های مختلف است و بیش از پنج هزار واحد تولیدی داخلی و خارجی از این محصولات استفاده می نمایند.
محسن پورمحمد با اشاره به اینکه با عنایت به شیوع ویروس کرونا، این مجتمع شرایط سخت را بدون تلفات از نظر نیروی انسانی و تولید پشت سر گذاشته است، اظهار نمود: این مجتمع خط تولید محلول ضدعفونی نداشت، اما با انتشار کرونا این خط و امکانات تولید راه اندازی و با مطالعه ۱۰ روزه توسط واحد تحقیق و توسعه محلول ضدعفونی تولید شد به صورتی که تابحال ۳۰ هزار پت تولید شده و برای تولید در پاییز و زمستان نیز آمادگی لازم فراهم گشته است.
وی با اشاره به فعالیت زیست محیطی این صنعت بزرگ در استان مرکزی بیان نمود: طی پنج سال اخیر مجتمع پتروشیمی شازند از فهرست صنایع آلاینده خارج شده است که این امر با کوشش های فراوان ممکن شد و البته حفظ این جایگاه نیز بسیار دشوارتر از دستیابی به آن است ولی سعی شده است که روند تولید بر طبق استانداردهای زیست محیطی صورت گیرد، همین طور معاینات دوره ای پرسنل به صورت مکرر انجام می شود.
پورمحمد با تاکید بر کیفیت تولید در این مجتمع، اظهار داشت: این مجتمع با تلاش در جهت حفظ کیفیت تولید و اقدامات سازگار با محیط زیست زبانزد است و مسئولیت های اجتماعی خودرا به انجام رسانده است و همیشه تولیدات این مجتمع به علت کیفیت بالا متقاضی داشته است.
منبع:

1399/03/18
21:55:53
5.0 / 5
2232
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک