اپتیک optlab

آمار جهانی همه گیری كووید-19

آمار جهانی همه گیری كووید-19 اپتیك: روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری كووید-19 كه تابحال در 213 كشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.


به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا، تازه ترین آمارها حاکی از آنست که شمار قربانیان کروناویروس جدید، عامل بیماری کووید-۱۹ به ۴۲۳هزار و ۸۶۶ نفر رسیده و تابحال ابتلای هفت میلیون و ۵۹۸ هزار و ۲۰۱ نفر نیز به این بیماری تأیید شده است.
همین طور بنابر تازه ترین آمارها تابحال سه میلیون و ۸۴۲ هزار و ۸۰۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹تاکنون بهبود یافته اند.
در صورتیکه تا مدتی پیش اروپا به یکی از مراکز شیوع کروناویروس جدید در جهان تبدیل گشته بود، حالا آمریکای جنوبی خصوصاً برزیل به کانون جدیدی برای شیوع این ویروس تبدیل گشته و سازمان جهانی بهداشت (WHO) نیز نسبت به وضعیت کشورهای این منطقه ابراز نگرانی کرده است.
همین طور سازمان جهانی بهداشت با اعلان اینکه شیوع کروناویروس بطور کلی در سراسر جهان وخیم تر شده، از مقامات کشورها خواسته است تا اقدامات خودرا برای کنترل شیوع این بیماری تشدید کنند.
آمریکا همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود مختص کرده است.
از طرف دیگر برزیل و روسیه به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه های دوم و سوم جای گرفتند و انگلیس نیز بعد از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود مختص کرده است.
بنابرگزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنابر گزارش های رسمی بالاترین آمارها را داشته اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:
۱. ایالات متحده دو میلیون و ۸۹ هزار و ۷۰۱ مبتلا، ۱۱۶ هزار و ۳۴ قربانی
۲. برزیل ۸۰۵ هزار و ۶۴۹ مبتلا، ۴۱ هزار و ۵۸ قربانی
۳. روسیه ۵۰۲ هزار و ۴۳۶ مبتلا، ۶۵۳۲ قربانی
۴. هند ۲۹۸ هزار و ۲۸۳ مبتلا، ۸۵۰۱ قربانی
۵. انگلیس ۲۹۱ هزار و ۴۰۹ مبتلا، ۴۱ هزار و ۲۷۹ قربانی
۶. اسپانیا ۲۸۹ هزار و ۷۸۷ مبتلا، ۲۷ هزار و ۱۳۶ قربانی
۷. ایتالیا ۲۳۶ هزار و ۱۴۲ مبتلا، ۳۴ هزار و ۱۶۷ قربانی
۸. پرو ۲۱۴ هزار و ۷۸۸ مبتلا، ۶۱۰۹ قربانی
۹. آلمان ۱۸۶ هزار و ۷۹۵ مبتلا، ۸۸۵۱ قربانی
۱۰. ایران ۱۸۰ هزار و ۱۵۶ مبتلا، ۸۵۸۴ قربانی
بعد از آن کشورهای ترکیه با ۱۷۴ هزار و ۲۳ مبتلا، فرانسه با ۱۵۵ هزار و ۵۶۱ مبتلا، شیلی با ۱۵۴ هزار و ۹۲ مبتلا، مکزیک با ۱۳۳ هزار و ۹۷۴ مبتلا، پاکستان با ۱۲۵ هزار و ۹۳۳ مبتلا، عربستان سعودی با ۱۱۶ هزار و ۲۱ مبتلا تابحال بیش از ۱۰۰ هزار مبتلا به کرونا را گزارش داده اند.
منبع:

1399/03/23
15:13:55
5.0 / 5
2380
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک