اپتیک optlab
پژوهش جدید نشان می دهد؛

تنهایی سبب تغییر شبكه اجتماعی مغز می شود

تنهایی سبب تغییر شبكه اجتماعی مغز می شود احساس عدم ارتباط با دیگران نشاندهنده نحوه عملكرد مغز در روابط است.به گزارش اپتیک به نقل از مهر، سایت های رسانه های اجتماعی تنها موارد نشاندهنده شبکه اجتماعی شما نیستند. مغز هم چنین وضعیتی را نشان میدهد. اما طبق تحقیق جدید، تنهایی نحوه نمایش مغز از روابط را تغییر می دهد.
یک ناحیه مغز به نام mPFC (کورتکس پیش پیشانی میانی مغز)، نقشه ساختاری از محافل اجتماعی فرد را برمبنای میزان نزدیکی شأن با افراد حفظ می نماید. افرادی که با تنهایی می جنگند، اغلب شکافی بین خود و دیگران حس می کنند. این شکاف بوسیله الگوهای فعالیت mPFC منعکس می شود.
محققان این مطالعه، از روش fMRI (تصویربرداری رزونانس مغناطیسی عملکردی) جهت بررسی فعالیت مغز شرکت کنندگان در زمان فکر کردن در مورد خود، دوستان نزدیک شأن، آشنایان و افراد مشهور استفاده کردند.
فکرکردن در مورد هرکسی از هر گروهی با الگوی فعالیت متفاوتی در mPFC مرتبط بود: یک الگو در مورد خود فرد؛ یک الگو در مورد شبکه اجتماعی دوستان و آشنایان؛ و یک الگو در مورد افراد مشهور و معروف نظیر هنرپیشگان.
نتایج نشان داد هر چقدر رابطه نزدیک تر باشد، الگوی مغزی شبیه تر با زمانی بود که فرد در مورد خودش فکر می کرد.
این الگوهای مغزی در مورد افراد تنهاتر متفاوت تر بود. به عبارت دیگر، افراد تنهاتر دارای نمایش عصبی متفاوت و تنهاتری در روابط شأن هستند.

1399/03/29
21:55:46
5.0 / 5
3089
تگهای خبر: تصویربرداری , سایت , مغز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک