اپتیک optlab
رئیس بیمارستان بزرگ دزفول:

نخستین پلاسما درمانی در بیمارستان بزرگ دزفول انجام شد

نخستین پلاسما درمانی در بیمارستان بزرگ دزفول انجام شد رئیس بیمارستان بزرگ دزفول اظهار داشت: نظر به تأثیر اهدای پلاسما از طرف بهبودیافتگان بیماری كرونا برای دریافت پادتن این ویروس، شب گذشته نخستین پلاسما درمانی در بیمارستان بزرگ دزفول انجام شد.به گزارش اپتیک به نقل از مهر، علی بختیاری ظهر امروز یکشنبه در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان دزفول که در سالن جلسات سپاه برگزار شد، اظهار نمود: از شروع شیوع ویروس کرونا تابحال ۴ هزار و ۶۱۲ نفر با علایم حاد تنفسی به بیمارستان بزرگ دزفول مراجعه نموده اند که از این تعداد یک هزار و ۵۸۳ نفر در بیمارستان بستری شدند.
وی میزان فوتی های ناشی از کرونا را در بیمارستان بزرگ دزفول نسبت به بیماران بستری ۷.۹ درصد برشمرد و اضافه کرد: ۱۲۶ نفر از فوتی های بیمارستان ساکن شهرستان دزفول بوده اند.
رئیس بیمارستان بزرگ دزفول با اعلان اینکه ۷۴ درصد فوتی های ناشی از کرونا در این بیمارستان دارای بیماری های زمینه ای از قبیل بیماری های قلب و عروق، دیابت، فشارخون و ضعف ایمنی بوده اند، اشاره کرد: تابحال ۳۰۵ بیمار کرونایی به سبب بدحالی در آی. سی. یو بیمارستان بستری شده اند که ۳۰ درصد از آنها فوت کرده اند.
بختیاری عنوان کرد: هم اکنون ۲۵ بیمار کرونایی بدحال در آی. سی. یو بیمارستان بزرگ دزفول بستری هستند که از این تعداد ۸ نفر تحت تنفس مصنوعی قرار دارند.
تکمیل ظرفیت بیمارستان بزرگ دزفول
وی تصریح کرد: ۱۰ بخش شامل ۶ بخش حاد تنفسی، ۳ بخش آی. سی. یو و یک اورژانس حاد تنفسی ایزوله در بیمارستان بزرگ دزفول به بیماران کرونایی اختصاص یافته است که متأسفانه ظرفیت پذیرش این بیماران در بیمارستان بزرگ دزفول که محل بستری بیماران شهرستان های دزفول، شوش، گتوند و سایر شهرستان های اطراف هست، تکمیل شده است.
رئیس بیمارستان بزرگ دزفول از ابتلای ۱۶۳ نفر از کادر این بیمارستان به کرونا آگاهی داد و اظهار داشت: چارت بیمارستان شامل واحد تجهیزات، بهداشت محیط، تأسیسات، تغذیه، بهبود کیفیت و واحد پشتیبانی است.
بختیاری با اشاره به اضافه شدن دستگاه اکسیژن ساز پرتابل به ظرفیت بیمارستان بزرگ دزفول، عنوان کرد: بعضی از تجهیزاتی که از وزارت بهداشت در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار داده می شود از کیفیت لازم برخوردار نیستند پس از خیران و مردم شهرستان تقاضا می شود در امتداد تامین حداقل امکانات مساعدت های لازم را در این راستا داشته باشند.
بختیاری با اعلان اینکه سی تی اسکن بیمارستان بزرگ دزفول که از سال ۱۳۸۹ در بیمارستان مستقر است توان ساپورت این حجم از بیماران را ندارد، افزود: لازم است بمنظور استفاده بهینه از سی تی اسکن بیمارستان بزرگ دزفول در این ایام مردم از سی تی اسکن افشار که تعرفه دولتی نیز می پذیرد، استفاده کنند.
وی با تاکید بر اینکه در بیمارستان بزرگ دزفول مشکلی در زمینه داروهای نایاب و کمیاب وجود ندارد، عنوان کرد: باتوجه به تأثیر اهدای پلاسما از طرف بهبودیافتگان بیماری کرونا برای دریافت پادتن این ویروس، شب گذشته نخستین پلاسما درمانی در بیمارستان بزرگ دزفول انجام شد.
بختیاری توضیح داد: در پلاسمای خون بهبودیافتگان، سپر دفاعی در مقابل ویروس کرونا وجود دارد و با تزریق این پلاسما به بیماران مبتلا به کرونا، ایمنی آنها تقویت می شود. این پلاسما تنها در بدن بهبودیافتگان کرونا وجود دارد پس لازم است از این فرصتی که خداوند به آنها داده استفاده کنند و دیگران را نجات دهند.
وی در ادامه با اعلان اینکه بیمارستان بزرگ دزفول تنها بیمارستان تخصصی در این شهرستان است، اظهار داشت: کارهای روتین این بیمارستان نظیر جراحی های حساس بیماران تصادفی و سکته قلبی همچنان باید در این بیمارستان ادامه یابد پس نمی توان خدمت رسانی به سایر بیماران را تعطیل کرد بدین سبب با وجود اختصاص ۱۰ بخش بیمارستان به کرونا باید با تمام توان به سایر بیماران نیز خدمت رسانی نماییم.
بختیاری در آخر خواهان بسیج همگانی تمام ادارات، سازمان ها، نهادها و مردم با کادر درمان بمنظور قطع زنجیره انتقال و شکست بیماری کرونا شد.
به گزارش اپتیک به نقل از مهر، شهرستان دزفول بعد از اهواز دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا در استان خوزستان است و در وضعیت قرمز به سر می برد.

1399/04/01
00:30:06
5.0 / 5
2363
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک