اپتیک optlab

واكنش وزارت بهداشت به وجود بیمارستان های فاقد ایمنی در تهران

واكنش وزارت بهداشت به وجود بیمارستان های فاقد ایمنی در تهران معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به اظهاراتی در خصوص وجود بیمارستان های فاقد ایمنی در تهران، اظهار داشت: اگر مسئولان شهری در تهران مواردی از بیمارستان های فاقد ایمنی را دیده اند، چرا تابحال بطور رسمی و به صورت مكتوب به وزارت بهداشت گزارش نداده اند؟به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا، دکتر قاسم جان بابایی اضافه کرد: اعلام شده که آتش نشانی مواردی را بررسی نموده اما چرا این موارد به وزارت بهداشت، اعلام نشده است؟ اگر اعلام شده به کدام حوزه معرفی شده است؟

وی اضافه کرد: دو سه روز پیش در جلسه ای که در مجلس شورای اسلامی داشتیم، در مورد حادثه مرکز درمانی که گرفتار حریق شده بود، بحث و تبادل نظر شد و همکاران ما در آتش نشانی گفتند که پیش از حادثه، مشکلات و ایرادات را بیان کرده بودند و این ایرادات را برای وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی فرستاده بودیم. هر جایی که کارگر آنجا کار می کند به صورتی با وزارت کار ارتباط دارد.

معاون درمان وزارت بهداشت اشاره کرد: وزارت بهداشت برمبنای استعلام هایی که از سازمان های مختلف می گیرد، مجوز فعالیت مراکز درمانی را صادر می کند و بطور قانونی بر پروسه ارائه خدمات، نظارت دارد و در مورد مرکزی که بتازگی در تهران گرفتار حریق شده، مواردی از تخلفات پزشکی و حرفه ای و فعالیت افراد بدون مجوز را مشاهده و مستندات آنرا به مراجع مختلف همچون سازمان تعزیرات حکومتی، معاونت انتظامی نظام پزشکی کل کشور و تهران ارائه کرده است.

وی اشاره کرد: ایرادی که یکی از مسئولان شهری در مورد بیمارستان های فاقد ایمنی در تهران گرفته را نمی دانیم ایراد به خودش است یا به وزارت بهداشت؟ وزارت بهداشت برای ساختمانی که ایجاد می شود از اداره استاندارد، شهرداری، سازمان انرژی، وزارت راه و کار استعلام می کند.
وزارت بهداشت مسئول نظارت بر فرآیندهای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی است
جان بابایی افزود: وزارت بهداشت مسئول نظارت بر فرآیندهای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی است. به این معنا که مثلا آیا بیماران به درستی خدمت دریافت می کنند و آیا ارائه دهندگان خدمت به درستی کار می کند یا خیر اما در مورد فیزیک و ساختمان، مسئول فنی در مراکز درمانی فعالیت دارد و مکلف است که استعلام ها را از همه مراکز و مراجع قانونی همچون اداره استاندارد، شهرداری، آتش نشانی و وزارت کار بگیرد و اگر این استعلام ها ستاندن نشده باشد، می توانیم پروانه آن مرکز را ابطال نماییم. حال سوال اینجاست که اگر به مراکز متخلف تذکر داده شده، چرا رسما به وزارت بهداشت اعلام نکرده اند؟
نظارت ها و ارزیابی های فنی ساختمان مراکز درمانی برعهده سایر سازمان ها است
بنابر اعلام وبدا، او همینطور اظهار داشت: فیزیک یک ساختمان و یا وجود کپسول های اکسیژن در مراکز درمانی مربوط به حوزه های مختلف همچون سازمان استاندارد، آتش نشانی و شهرداری است که باید گواهی های مربوطه را به مراکز درمانی عرضه کنند و مسئولان این حوزه ها باید ببینند که آخرین ارزیابی شان مربوط به چه زمانی بوده و گزارش ها به چه مرجعی ارائه شده است.1399/04/19
15:55:58
5.0 / 5
2203
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک