اپتیک optlab
سازمان جهانی بهداشت:

واكسن كرونا به مفهوم ریشه كن شدن كووید-۱۹ نیست

واكسن كرونا به مفهوم ریشه كن شدن كووید-۱۹ نیست به گزارش اپتیک سازمان جهانی بهداشت (WHO) اخطار داد که تولید واکسن کروناویروس به مفهوم ریشه کن شدن بیماری کووید-۱۹ نیست.


به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا، سازمان جهانی بهداشت روز گذشته (جمعه) اخطار داد: تولید و توزیع واکسن کروناویروس به منظور مقابله با همه گیری بیماری کووید-۱۹ به خودی خود باعث ریشه کن شدن این بیماری مرگبار نمی گردد.
بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت این باور اشتباه است که با تولید و توزیع واکسن، بحران شیوع کروناویروس به اتمام می رسد.
دکتر "مایکل رایان" رئیس بخش فوریت های سازمان جهانی بهداشت در کنفرانس خبری مجازی تصریح کرد: واکسن برابر با صفر شدن بیماری کووید-۱۹ نخواهد بود.
وی اضافه کرد: با تولید واکسن و مبادرت به واکسیناسیون ابزاری مهم و قدرتمند به مجموعه ابزاری که در اختیار ما قرار دارد اضافه می شود اما واکسن ها به خودی خود نمی توانند باعث ریشه کن شدن بیماری شوند.
همچنین "تدروس آدهانوم" دبیر کل سازمان جهانی بهداشت گفته است که پیشرفت های بدست آمده در زمینه تولید واکسن امیدبخش است و الان می توان روزنه امیدی که در انتهای مسیر پیش رو وجود دارد، مشاهده کرد. هرچند این نگرانی وجود دارد که افراد تصور کنند همه گیری بیماری کووید-۱۹ رو به پایان است.
وی اظهار نمود: در خیلی از مناطق شاهد انتقال گسترده ویروس هستیم که سبب شده فشار مضاعفی به بیمارستان ها، بخش مراقبت های ویژه و کادر درمان وارد شود.
به گزارش مدیکال اکسپرس، تابحال بیشتر از ۶۶ میلیون نفر در جهان به کروناویروس آلوده شده و بیشتر از ۱.۵ میلیون نفر از آنان جان خویش را از دست داده اند.
منبع:

1399/09/15
13:32:31
5.0 / 5
726
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک