اپتیک optlab
فرمانده عملیات مدیریت كرونا در تهران اعلام كرد

نگرانی از شیوع بیشتر كرونا به دنبال دورهمی های یلدا

نگرانی از شیوع بیشتر كرونا به دنبال دورهمی های یلدا به گزارش اپتیک فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران ضمن اشاره به این که دورهمی های پیش روی شب یلدا، نگرانی شیوع بیشتر کرونا را دامن می زند، مداخلات بیشتر و برقراری اعمال محدودیت های جدید را با هدف کنترل اپیدمی خواهان شد.


به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا، در جلسه ستادفرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران که بامداد امروز ۲۶ آذرماه با حضور روسای دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران و نمایندگان شهرداری، انتظامی و نظامی تهران برگزار شد، سازوکارهای کنترل اپیدمی کرونا در هفته های پیش رو مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
دکتر علیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران از سیر نزولی آمار مبتلایان به کرونا اطلاع داد و اظهار داشت: بر مبنای شاخصهای آماری جمعیت و میزان شیوع ویروس کرونا، شرایط تهران باید به علت تراکم جمعیت، توزیع خدمات و سایر موارد متفاوت تر دیده شود.
وی ضمن اشاره به این که دورهمی های پیش روی شب یلدا، نگرانی شیوع بیشتر کرونا را دامن می زند، مداخلات بیشتر و برقراری اعمال محدودیت های جدید را با هدف کنترل اپیدمی خواهان شد.
زالی، تقلیل ساعات کاری مشاغل و ادارات را با هدف کاهش زنجیره انتقال جلوگیری از برگزاری دورهمی های یلدایی را ضروری ذکر کرد.
فرمانده عملیات مدیریت مقابله با کرونا در کلان شهر تهران ضمن ارزیابی مطلوب طرح شهیدسلیمانی، به افزایش خدمات شهرداری و بهره مندی از ظرفیت های بهداشتی و درمانی این سازمان در جهت اجرای بهینه این طرح اشاره نمود.
زالی، اهمیت درمان موثر مبتلایان به کرونا را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: در شرایط سخت کرونایی خارج شدن داروهای موثر در درمان مبتلایان به کرونا از پوشش خدمات بیمه ای می تواند درمان را با چالش هایی روبرو کند.
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران برنامه ریزی مدون و موثر را برای تولید واکسن کرونا را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: قطعا واکسیناسیون خصوصا واکسیناسیون گروه های پرخطر و کادر درمان در دستور کار است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، در این نشست مواردی نظیر ایجاد سازوکار هماهنگ پرداخت، تسهیل و سازماندهی فرآیندهای مداخله ای برای کنترل کرونا، کوشش برای ارتقا سطح سواد سلامت جامعه، تمرکز در حوزه تأمین دارو، پشتیبانی از بخش های بهداشت درمان و اجرای طرح های موثر در کنترل کرونا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.1399/09/26
13:21:54
5.0 / 5
697
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک