اپتیک optlab

نگرانی از اوج گیری كرونا در استان های شمالی

نگرانی از اوج گیری كرونا در استان های شمالی به گزارش اپتیک سخنگوی وزارت بهداشت ضمن اشاره به وضعیت نگران کننده کرونا در استان های شمالی کشور، اظهار داشت: تا کنون هیچ نقطه سبز و عاری از کرونا در کشور وجود ندارد و هنوز تمامی نقاط کشور به ویروس آلوده هستند.


به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری، اظهار داشت: هم اکنون شهرستان های نکا، قائم شهر، ساری، فریدونکنار، آمل در استان مازندران و شهرهای کردکوی و بند گز در استان گلستان در وضعیت قرمز بیماری هستند.
وی ادامه داد: ۷ شهر قرمز، ۳۰ شهر نارنجی یعنی پرخطر، ۲۱۹ تا شهر زرد یعنی با خطر متوسط و ۱۹۲ شهر آبی یا کم خطر داریم.
ایشان در ادامه اظهار داشت: هفته گذشته میانگین بروز هفتگی موارد مثبت بستری و همینطور میانگین بروز هفتگی موارد ناشی از مرگ و میر بیماری، نسبت به هفته ماقبل روند کاهشی داشته است. میانگین بروز هفتگی موارد مثبت بستری در هفته سوم دیماه حدود ۵.۷ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت بوده است که بیشترین میزان بروز به ترتیب در استان های مازندران و گیلان بوده است. همینطور موارد بروز هفتگی موارد مرگ و میر ناشی از بیماری در هفته سوم دیماه حدود ۹.۶ نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت گزارش شده است که بیشترین میزان بروز در این شاخص در استان مازندران و گیلان است.
لای تصریح کرد: علیرغم مشاهده روند کاهشی بیماری در کشور وضعیت بیماری در تمامی استان ها، ناپایدار و حساس است و در استان های شمالی نگران کننده و در حال افزایش است؛ ازاین رو هر نوع عادی انگاری می تواند وضعیت بیماری را سخت کند.
وی با تکیه بر اینکه هیچ نقطه سبز و عاری از کرونا در کشور وجود ندارد، اظهار داشت: تمامی نقاط کشور هنوز آلوده به ویروس می باشد و مبارزه با بیماری ادامه دارد.
منبع:

1399/10/20
22:49:21
0.0 / 5
839
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک