اپتیک optlab
پزشكان انگلیسی اعلام كردند

آزمایش تست بزاقی كرونا برای ردیابی ویروس در افراد بدون عارضه

آزمایش تست بزاقی كرونا برای ردیابی ویروس در افراد بدون عارضه به گزارش اپتیک یک تست جدید کووید-۱۹ که با استفاده از بزاق حتی موارد ابتلای بدون عارضه را ردیابی می کند در بریتانیا مورد آزمایش قرار گرفته است.


به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا، این تست جدید که «لَمپُور» نام دارد و توسط موسسه «آکسفورد نانوپُور» ساخته شده در آزمایشگاه های سیار در چهار ناحیه این کشور به آزمایش گذاشته خواهد شد.
این تست الان هم در شهر اَبِردین اسکاتلند مورد استفاده قرار گرفته و مقرر است در شهرهای تِلفوُرد، نیوبِری و برِنت هم توزیع شود. آزمایش ها نشان داده است که این تست جدید می تواند حتی موارد ابتلای بدون عارضه را هم ردیابی کند.
وزارت بهداشت و خدمات اجتماعی انگلیس می گوید تست های «لمپور» در کنار آزمایش های «پی سی آر» و تست های سریع کرونا با ظرفیت بیشتر ردیابی ویروس، قابل استفاده برای آزمایش گروه های مختلف مردم است.
ارزیابی های بالینی بنیادهای نظام درمان عمومی انگلیس و دانشگاه ها نشان داده است که این آزمایش جدید دارای حساسیت ۹۹.۵۷ درصد (قابلیت تست برای تشخیص صحیح بیمار مبتلا) و خاصیت ویژه ۹۹.۴ (توانایی ردیابی ویروس در افراد بدون عارضه) است.
موسسه آکسفورد نانوپور همینطور با استفاده از این تکنولوژی در حال تولید دستگاه هایی برای ردیابی دیگر ویروس های دستگاه تنفسی همچون آنفلوآنزا و ویروس های بیماری برونشیت است.
به نوشته روزنامه ایندیپندنت، وزارت بهداشت و خدمات اجتماعی انگلیس می گوید: بررسی نتیجه این برنامه آزمایشی تا ماه آینده ادامه دارد و سپس مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.
منبع:

1399/11/12
20:48:45
0.0 / 5
739
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک