اپتیک optlab

آمار مبتلایان به ویروس جهش یافته كرونا در آلمان رو به افزایش است

آمار مبتلایان به ویروس جهش یافته كرونا در آلمان رو به افزایش است بر مبنای آخرین آزمایش های انجام شده توسط موسسه روبرت کخ آلمان، میزان مبتلا شدن به ویروس جهش یافته کرونا در این کشور رو به افزایش است و به تازگی ۱۲ درصد کسانی که مورد آزمایش قرار گرفته اند به ویروس جهش یافته آلوده بوده اند.


به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا، موسسه روبرت کخ آلمان بعضی از داده های مبتلایان به کرونا را که مشکوک به مبتلا شدن به ویروس جهش یافته معروف به B.۱.۱.۷ بودند، مورد آزمایش قرار داده است. این بررسی نشان داده که تعداد کسانی که به ویروس جهش یافته کرونا مبتلا هستند دو برابر شده است.
در آخرین هفته ماه ژانویه تنها پنج درصد مبتلایان آزمایش شده به گونه جهش یافته ویروس کرونا آلوده بودند ولی در هفته اول فوریه این رقم به ۱۲ درصد رسید.
هرچند موسسه روبرت کخ گفته امکان این که این داده ها درست و دقیق نباشند، وجود دارد چون که تمامی آزمایشگاه ها در سرتاسر آلمان در این بررسی مشارکت نکردند. علاوه بر این تنها نتایج تست کرونایی که مشکوک به ویروس جهش یافته بودند مورد بررسی قرار گرفتند. در نتیجه تعداد مبتلایان به ویروس جهش یافته کرونا که در این بررسی ها اعلام شده می تواند بیشتر از رقم واقعی باشد.
به گزارش دویچه وله، در هفته های گذشته ویروس جهش یافته کرونا در شهرهای گوناگونی گسترش پیدا کرد. دو ویروس جهش یافته کرونا قدرت سرایت بیشتری از نوع قدیمی این ویروس دارند و در نتیجه می توانند سریعتر پخش شوند. بعنوان مثال دانمارک اعلام نموده که تا اوایل ماه مارس (ماه آینده میلادی) ۸۰ درصد مبتلایان جدید کرونا با ویروس B.۱.۱.۷ به بیماری کووید ۱۹ مبتلا می شوند.
گزارش ها حاکیست در آلمان تابحال بیشتر از دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر به کرونا مبتلا و بیشتر از ۶۴ هزار نفر هم قربانی این بیماری شده اند.
منبع:

1399/11/24
18:41:31
0.0 / 5
603
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک