حسین پور ؛

سوال از نمكی و رزم حسینی درباره فعالیت كولبران در مجلس كلید خورد

سوال از نمكی و رزم حسینی درباره فعالیت كولبران در مجلس كلید خورد به گزارش اپتیک نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس از طرح سوال خود از وزرای بهداشت و صمت به علت عدم اجرای مصوبه دولت درباره فعالیت کولبران اطلاع داد.کمال حسین پور در گفتگو با خبرنگار مهر، از طرح سوال خود از وزرای بهداشت و صمت به علت عدم اجرای مصوبه دولت درباره فعالیت کولبران اطلاع داد.
وی متذکر شد: کولبری در کردستان از زمان های گذشته در نوار مرزی کشور انجام می شد که حوادث بسیاری را به صورت سالانه به دنبال داشت و تبدیل به یک معضل بزرگ شده بود که بعد از بروز مشکلات بسیار در حوزه کولبری، کارت های کولبری برای مرزنشینان صادر و نهایتاً ۱۰۰ قلم کالا برای کولبران از جانب وزارت کشور معرفی و تعیین شد و قرار شد که چند وزارت خانه هماهنگی های لازم را در اینباره انجام دهند.
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بر مبنای مصوبه تعیین ۱۰۰ قلم کالا برای کولبران، مقرر شد که این چند قلم اجناس را کولبران از مبادی رسمی با تخفیفات گمرکی جابه جا کنند اما متأسفانه سازمان غذا و دارو در داخل مرزهای رسمی کشور مانع این جابه جایی شده است.
حسین پور افزود: متأسفانه با سنگ اندازی های سازمان غذا و دارو، مشکلات زیادی برای کولبران به وجود آمده است و بنابراین بنده طرح سوال از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را تهیه کردیم.
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی در تشریح سوال خود از سعید نمکی، اظهار داشت: سوال بنده از وزیر بهداشت و درمان به علت عدم همکاری سازمان غذا و دارو در مورد اجرای مصوبه در ارتباط با کولبران و سنگ اندازی در این حوزه می باشد که چرا همکاری لازم را ندارند.
وی با اشاره به اینکه همینطور در اینباره طرح سوال از وزیر صمت را هم تهیه کردم، اظهار داشت: وزارت صمت بر خلاف مصوبه دولت و دستور رئیس جمهور و تفاهمنامه های وزارت خانه های مختلف عمل کرده و به بهانه های مختلف سبب عدم اجرای مصوبه تعیین ۱۰۰ قلم کالا برای کولبران می شود.
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: وزیر صمت لازم است به مردم توضیح دهد که چرا مصوبات هیئت دولت و تفاهم وزارت خانه های کشور، صمت، اقتصاد و بهداشت و درمان درباره واردات ۱۰۰ قلم کالای وارداتی کولبری را اجرایی نمی نماید.

1399/12/14
22:36:18
0.0 / 5
411
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک