اوتیسم درد و رنجی عظیم برای یك خانواده

اوتیسم درد و رنجی عظیم برای یك خانواده اپتیک: معاون درمان وزارت بهداشت با اعلان اینکه اوتیسم درد و رنج عظیمی برای یک خانواده است، در پیامی ˮروزجهانی آگاهی از اختلال طیف اوتیسمˮ مصادف با دوم آوریل و مقارن با سیزده فروردین ماه را گرامی داشت.


به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا و بنابر اعلام وبدا، متن پیام دکتر قاسم جانبابایی به شرح زیر است:
«بسمه تعالی
دوم آوریل مقارن با سیزده فروردین ماه، روز جهانی" آگاهی از طیف اختلالات اوتیسم " نامگذاری شده است. اوتیسم، یک اختلال رشدی مغز است که در سال های اولیه زندگی بروز نموده و شاخصه اصلی آن ضعف در ارتباط و تعاملات اجتماعی و بروز رفتارهای کلیشه ای است و گرامیداشت این روز به منزله لزوم آگاهی بیشتر از احوالات عزیزان دارای این اختلال و درک شرایط آنان است.
امروز بر هیچ کس پوشیده نیست که اوتیسم درد و رنج عظیمی برای یک خانواده است و آنچه حائز اهمیت می باشد خدمت به این طیف دارای اختلال و فراهم نمودن شرایط حضور آنها در جامعه است.
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دغدغه خانواده های صاحب فرزند دارای اختلال طیف اوتیسم را درک نموده و برطرف نمودن موانع موجود برای ارائه خدمات بهتر به این گروه از عزیزان را جزو وظایف خود می داند. شناسایی افراد دارای اختلال طیف اوتیسم، تشخیص و درمان زود هنگام و آگاه سازی بیشتر مردم در شناسایی بموقع و مداخلات درمانی سریع تاثیر به سزایی دارد و موجب کاهش مشکلات افراد و خانواده ها و جلوگیری از پیشرفت اختلال مغزی وکاهش هزینه ها خواهد شد. بدین جهت برنامه ریزی، مبادرت به موقع و آموزش می تواند این مسئله مشکل را کنترل و به یک سبک زندگی مبدل سازد.
امید است با همکاری همه جانبه وزارتخانه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، آموزش و پرورش و سازمان بهزیستی که در موضوع کودکان اوتیسم نقش دارند شاهد تغییر برخوردها نسبت به افراد دارای اختلال طیف اوتیسم و به رسمیت شناختن حقوق آنها باشیم و با شناسایی دقیق نیازمندی ها و استفاده از ظرفیت موجود دغدغه این افراد و خانواده هایشان را به حداقل رسانیم.»
منبع:

1400/01/13
15:49:15
5.0 / 5
326
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک