معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی تهران:

شروع درمان سرپایی بیماران كرونائی در مراكز ۱۶ ساعته

شروع درمان سرپایی بیماران كرونائی در مراكز ۱۶ ساعته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران، از شروع درمان سرپایی و تجویز دارو در مراکز 16 ساعته آگاهی داد.به گزارش اپتیک به نقل از مهر، علیرضا دلاوری، به نحوه توزیع واکسن در واحدهای زیر مجموعه دانشگاه اشاره نمود و اظهار داشت: تا کنون ۴ نوع واکسن وارد کشور شده که ۳ نوع آن (اسپوتنیک، سینوفارم و بهارات) در زنجیره توزیع قرار گرفته و هرکدام با درصد و میزانی از ایمنی مطرح هستند.
وی میزان کل واکسن های تحویل شده به دانشگاه علوم پزشکی تهران را ۲۵ هزار و ۴۰۰ دوز واکسن عنوان نمود و اضافه کرد: این میزان واکسن به بخش های درمان، بهداشت، برخی بیماران خاص، بهشت زهرا، سالمندان کهریزک، جانبازان و پارک بانان، سازمان نظام پزشکی و اورژانس ۱۱۵ اختصاص داده شده است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران، سپس به حواشی تزریق واکسن اشاره نمود و اظهار داشت: عملاً نحوه توزیع و تخصیص واکسن برمبنای دستورالعمل تنظیم شده در وزارت بهداشت به دانشگاه ابلاغ می شود. در حقیقت این تقسیم بندی برمبنای سند واکسیناسیون کشور توزیع می شود که در آن خط مقدم درمان کرونا در وهله نخست قرار دارند و اشخاص دیگر در اولویت قرار نمی گیرند. بر طبق این سند، افرادی ایمن می شوند که سود آن برای تمام کشور باشد و حتی سالمندان در فاز دوم هستند، بدین جهت باید تزریق واکسن را برمبنای سند پیش ببریم.
دلاوری، یکی از مهم ترین استراتژی ها را بحث واکسن خواند و اظهار داشت: بطور قطع در ایام آتی ظرفیت تزریق واکسن باید افزایش پیدا کند. چنانچه تعداد دوزهای تزریق واکسن افزایش یابد، بطور قطع بخش بهداشتی نیازمند کمک بخش های دیگر دانشگاه به ویژه درمان خواهد بود.
وی همین طور از شروع درمان سرپایی و تجویز دارو در مراکز ۱۶ ساعته آگاهی داد و اظهار داشت: خوشبختانه در ماه های گذشته وزارت خانه اجازه درمان سرپایی و اجازه تجویز دارو در مراکز سرپایی را صادر کرد که این کار بار مراجعات را از دوش بیمارستان ها کم می کند.

1400/01/23
10:54:51
5.0 / 5
351
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک