رییس شورای شهر تهران خبر داد

شرایط حاد كرونایی تهران

شرایط حاد كرونایی تهران به گزارش اپتیک رئیس شورای شهر تهران با تکیه بر شرایط حاد کرونایی در شهر تهران از نزدیک شدن تعداد فوتی های این شهر به حدود 100 نفر اطلاع داد.


به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا، محسن هاشمی در حاشیه دویست و هشتاد و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه امروز(سه شنبه) نخستین دستور جلسه به صورت دو فوریتی بود و اعضا از شهردار تهران خواستند که یک گزارش "تحویل و تحول" همانند کاری که در ابتدای دوره برای شهرداری دوره قبل انجام دادیم را تهیه کنند.
وی اضافه کرد: با عنایت به عقب افتادن رسیدگی به پرونده باغات، کل صحن امروز به پرونده باغات اختصاص داشت و امروز برخی از پرونده ها رأی باغ و تعدادی رأی غیرباغ گرفته اند.
وی درباره وضعیت حمل و نقل عمومی شهر تهران اظهار داشت: ما مصوبات بسیار خوبی در دولت داریم و قول های خوبی داده می شود؛ اما عملا هیچکدام آنها به نتیجه نمی رسد و آنچه که درباره آن به نتیجه رسیده ایم هم خرید اتوبوس از بودجه خود شهرداری تهران بوده است. اتوبوس ها و واگن های قدیمی در حال نوسازی هستند اما درباره تأمین تجهیزات نو هنوز هیچ فعالیت جدی شروع نشده است. می دانید که حدودا یک سال است که با کمک معاونت فناوری ریاست جمهوری یک پژوهش عملگرا انجام و پیشرفت عملیات ساخت قطار داخلی مترو از نظر طراحی به ۸۵ درصد و از نظر ساخت به ۷۵ درصد رسید.
وی افزود: یک قطار هم توسط رئیس جمهور رونمایی گردید و در آن جلسه رئیس جمهور دستور دادند که از این قطار تولید شود. از مصوبه واردات 1000 واگن، ۴۲۰ واگن هنوز باقی مانده است که درباره آن تصمیم گیری نشده است و دولت می تواند برای این ۴۲۰ واگن به صورت ریالی برای کارخانجات داخلی تأمین اعتبار کند. شهرداری تهران قراردادی با شرکت واگن سازی تهران برای تأمین ۱۰۵ واگن امضا نموده است و این اتفاق می تواند به سرعت شروع شود و در انتهای کار دولت حداقل این پول تأمین و در شورای شهر و شهرداری بعدی شاهد حضور این واگن ها در سیستم حمل و نقل عمومی تهران باشیم.
رییس شورای شهر تهران تصریح کرد: شرایط کرونایی بسیار حاد است و تعداد فوتی ها در تهران به نزدیک ۱۰۰ نفر رسیده است و اگر همچنین پیش برویم بالاتر هم می رود. در حمل و نقل عمومی برپایه گزارشات بین المللی اعلام شده، اگر زمان کمی در واگن و اتوبوس باشیم خطر کمتر است و سفارش هم کردم که بیشتر از ۲۰ دقیقه کسی در حمل و نقل عمومی نماند. اما با عنایت به این که این بیماری با شرایط واکسیناسیون در یک سال آینده هم وجود خواهد داشت پس لازم است که دولت نسبت به قولی که برای تأمین ناوگان حمل و نقل عمومی داده است تلاش بیشتری کند. نمی دانم چه مشکلی وجود دارد در حالیکه ساده است و دولت باید برای آن تأمین اعتبار کند و کار دشواری نیست.1400/01/24
14:11:57
5.0 / 5
379
تگهای خبر: بیمار , بیماری , تولید , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک