تاكید كمیسیون بهداشت بر افزایش حقوق دانشجویان پزشكی

تاكید كمیسیون بهداشت بر افزایش حقوق دانشجویان پزشكی اپتیک: سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از بررسی مشکلات دانشجویان پزشکی در جلسه این کمیسیون آگاهی داد و اظهار داشت که کمیسیون بهداشت بر لزوم وجود برنامه دقیق وزارت بهداشت جهت افزایش حقوق دانشجویان پزشکی تاکید دارد.


زهرا شیخی در گفت و گو با ایسنا در توضیح جلسه امروز کمیسیون بهداشت و درمان اظهار داشت: در این نشست موضوع حقوق دانشجویان پزشکی در رده های مختلف از کارورز تا رزیدنت و فوق تخصص مورد بررسی قرار گرفت، حقوق آنها از حداقل حقوق کارگری پایین تر است. این روزها اتفاقات ناگواری را شنیده ایم. انتظار می رود وزارت بهداشت برنامه دقیقی برای توجه به دانشجویان پزشکی در مقاطع مختلف تحصیلی داشته باشد. مشکلاتی آنها دارند که باید به آن توجه گردد که با اهمیت ترین آن حقوق بسیار ناچیز و اندک رزیدنت ها است. کسانی که کار فوق تخصصی انجام می دهند و خطراتی هم آنها را تهدید می کند اما نمی توانند به خوبی هزینه های زندگی را تامین کنند.
وی اظهار داشت که قرار شد کمیسیون بهداشت جلسه ویژه ای را در آینده ای نزدیک جهت بررسی مشکلات دانشجویان پزشکی و رسیدن به راهکاری بوسیله همفکری بین مجلس و وزارت بهداشت تشکیل دهد.
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان همین طور با اشاره به بررسی احکام و تکالیف مندرج در قانون بودجه ۱۴۰۰ در حوزه سلامت وزارت بهداشت و دستگاه های زیرمجموعه آن اظهار داشت: نماینده وزارت بهداشت گزارشی در این زمینه ارائه نمود. تلاش ما در زمان بررسی بودجه این بود که سلامتی مردم و توجه به کادر درمان پزشکی را اولویت قرار دهیم. با همین رویکرد موضوع افزایش حقوق کارکنان کادر درمان بهداشت لحاظ شد. همین طور پیش بینی مواردی همچون افزایش ردیف هایی جهت اعتبار تملک سرمایه دانشگاه، هزینه خرید تجهیزات پزشکی دانشگاه ها بوسیله شرکت های دانش بنیان، بیمه سلامت پایه بر طبق آزمون وسع، سامانه استعلام دارو و پرونده الکترونیک سلامت و موارد دیگری در بودجه لحاظ شد.
وی ادامه داد: با توجه به این که در هفته جمعیت قرار داریم در بودجه موارد بسیار خوبی برای درمان ناباروری لحاظ شد که همچون آن اعتبار بین شش تا هفت هزار میلیارد تومانی برای هزینه درمان سه میلیون زوج نابارور و وجود ردیف اختصاصی در آنست. پوشش ۹۰ درصدی هزینه های درمان ناباروری به صراحت در بودجه ذکر شده است.
منبع:

1400/02/27
09:56:20
5.0 / 5
346
تگهای خبر: بهداشت , بیمه , پزشك , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک