محققان پی بردند؛

هیچ ارتباطی بین شیر و افزایش كلسترول وجود ندارد

هیچ ارتباطی بین شیر و افزایش كلسترول وجود ندارد اپتیک: بررسی حدود 2 میلیون نفر در یک مطالعه جدید نشان میدهد مصرف منظم شیر با افزایش میزان کلسترول مرتبط نیست.به گزارش اپتیک به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، بررسی سه مطالعه بزرگ نشان داد افرادی که مرتباً مقدار زیادی شیر می نوشند، کلسترول خوب و بد کمتری دارند.
همچنین تجزیه و تحلیل بیشتر حاکی از آنست کسانی که بطور منظم شیر مصرف می کنند ۱۴٪ کمتر در معرض بیماری عروق کرونر قلب قرار دارند.
محققان دریافتند داشتن گونه ژنتیکی که به افراد در هضم لاکتوز کمک می نماید شیوه خوبی برای شناسایی افرادی است که مقادیر زیادی شیر مصرف می کنند.
«ویمال کارانی»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ریدینگ انگلستان، در این زمینه می گوید: «ما دریافتیم در بین شرکت کنندگان با تنوع ژنتیکی در رابطه با مصرف شیر بیشتر، افراد شاخص توده بدنی و چربی بدن بالاتری داشتند، اما با اهمیت تر از همه کلسترول خوب و بد پایین تر بود.»
وی در ادامه می افزاید: «همچنین دریافتیم کسانی که دارای تنوع ژنتیکی هستند، بطور قابل توجهی با نرخ پایین تر خطر ابتلاء به بیماری کرونر قلب مواجهند. همه اینها نشان میدهد که کاهش مصرف شیر برای جلوگیری از بیماریهای قلبی عروقی ضروری نیست.»
به گفته پژوهشگران، معین نیست چربی موجود در محصولات لبنی منجر به کاهش سطح کلسترول می شود یا این که به سبب فاکتور ناشناخته دیگری در شیر است.

1400/03/09
10:25:11
5.0 / 5
352
تگهای خبر: بیمار , بیماری , دانش , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک