یك مطالعه در آمریكا:

عارضه ای كه سالانه ده ها هزار زن را به اورژانس می كشاند

عارضه ای كه سالانه ده ها هزار زن را به اورژانس می كشاند اپتیک: نتایج یک پژوهش در آمریکا نشان داده است که طی یک دوره 12 ساله، سالانه ده ها هزار زن به سبب علایم فیبروم یا رشد تومورهای خوش خیم در عضله رحم به بخش اورژانس بیمارستانی مراجعه می کنند.


به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا، بررسی اخیر مرکز تحقیقات پزشکی میشیگان نشان می دهد: یک دهم از این مراجعات به بستری شدن در بیمارستان منجر می شود و خیلی از موارد با روش های جایگزین و غیر اورژانسی برطرف می شود.
متخصصان آمریکایی اظهار داشتند: فیبروم اغلب یک بیماری مزمن است، بدین سبب امکان درمان این بیماری بوسیله مراقبت های مستقر و مراجعه به متخصص وجود دارد. با این وجود افزایش تعداد زنانی را که برای این عارضه به اورژانس مراجعه نموده و از خدمات آن بهره میبرند شاهد می باشیم.
علایم فیبروم مانند خونریزی شدید ماهانه و درد در ناحیه شکم ده ها هزار زن را روانه اورژانس می کند.
در این بررسی اطلاعات بیش از ۴۸۷ میلیون زن ۱۸ تا ۵۵ ساله در فاصله سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۷ مورد مطالعه قرار گرفت.
تعداد مراجعه افراد به اورژانس به سبب بروز علایم فیبروم در بین این گروه سنی در مدت زمان انجام مطالعه دو برابر افزایش داشته و به ۶۵ هزار و ۶۸۵ مورد رسیده است. هرچند، موارد بستری در بیمارستان به سبب این نوع از مراجعات از ۲۴ به ۱۱ درصد کاهش یافته است.
به گزارش اپتیک به نقل از مدیکال اکسپرس، یافته های مطالعه حاکی از آنست که خدمات مراقبتی برای کاهش علایم فیبروم از پرهزینه ترین انواع خدمات مراقبتهای اورژانس بشمار می رود که بطور کلی در مقایسه با دیگر مراجعاتِ این گروه سنی از زنان، دو برابر بیشتر هزینه دارد.
منبع:

1400/03/12
22:49:59
5.0 / 5
295
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک