آیا دیابت عامل شیوع قارچ سیاه در هند است؟

آیا دیابت عامل شیوع قارچ سیاه در هند است؟ اپتیک: حدود 12 هزار مورد مبتلاشدن به ˮقارچ سیاهˮ در هند گزارش شده که بیشتر این موارد در بهبودیافتگان بیماری کووید-19 بوده است.


به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا، احتمال مبتلاشدن به عفونت قارچ سیاه بطور معمول بسیار نادر است و میزان مرگ و میر ناشی از آن حدود ۵۰ درصد است. برخی کارشناسان پزشکی براین باورند که موارد مبتلاشدن به این نوع عفونت در هند به سبب شیوع بیماری دیابت است.
قبل از شروع همه گیری کووید-۱۹ حداقل ۳۸ کشور جهان مواردی از مبتلاشدن به موکورمایکوزیس موسوم به قارچ سیاه را گزارش کرده اند. هند و پاکستان بالاترین نرخ مبتلاشدن را داشته اند که سالانه حدود ۱۴۰ مورد به ازای یک میلیون نفر بوده است.
دکتر دیوید دنینگ متخصص عفونت های قارچی از دانشگاه منچستر اظهار داشت: موارد مبتلاشدن به قارچ سیاه در هند قبل از همه گیری کووید-۱۹ بیش از دیگر نقاط جهان بوده است. موکورمایکوزیس به میزان قابل توجهی با دیابت کنترل نشده ارتباط دارد و خیلی از مردم هند به دیابت گرفتار هستند.
به گزارش اپتیک به نقل از شبکه خبری بی بی سی، در مطالعه ای که بتازگی در سطح جهان انجام گرفته مشخص شد، در بیماران بهبود یافته کووید-۱۹ حدود ۹۴ درصد از افراد مبتلا به این عفونت قارچی گرفتار بیماری دیابت نیز بوده اند که حدود ۷۱ درصد این موارد مربوط به هند بوده است.
منبع:

1400/03/16
15:59:34
5.0 / 5
293
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک