هشدار فائوچی در مورد خطر شیوع سویه هندی كرونا در آمریكا

هشدار فائوچی در مورد خطر شیوع سویه هندی كرونا در آمریكا اپتیک: رییس موسسه ملی آلرژی و بیماریهای عفونی آمریکا و مشاور ارشد پزشکی رییس جمهوری این کشور هشدار داد که سویه خطرناک کووید-19 که در هند شناسایی شده و به سرعت درحال گسترش در بین جوانان انگلیسی است، می تواند به یکی از همه گیرترین سویه های این ویروس در ایالات متحده تبدیل گردد.


به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا، آنتونی فائوچی، رییس موسسه ملی آلرژی و بیماریهای عفونی آمریکا و مشاور ارشد پزشکی رییس جمهوری این کشور در نشست خبری گروه ویژه کاخ سفید برای مقابله با کرونا اظهار داشت: سویه دلتا (یا همان کرونای هندی) در انگلیس به سرعت درحال ظاهر شدن بعنوان سویه حاکم بر همه گیری است و نمی توانیم اجازه دهیم این اتفاق در ایالات متحده هم رخ دهد.
وی افزود: با صحبت با مسئولان بهداشتی انگلیس دریافتیم که انتقال این سویه خطرناک ویروس به سرعت در بین گروه سنی جوان تر ۱۲ تا ۲۰ سال درحال اوج گیری است و اطمینان یافتن از حفاظت از این گروه اینجا در ایالات متحده از دغدغه های ما است.
روزنامه ایندیپندنت به نقل از روزنامه نیویورک پست نوشت: بگفته فائوچی، آمار مبتلاشدن به سویه دلتای کووید-۱۹ حدود ۶ درصد کل موارد مبتلاشدن در ایالات متحده را تشکیل می دهد.
بنابر آمارهای رسمی این کشور هم اکنون بالاترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا را در جهان دارد و با بیش از ۳۴.۲ میلیون مبتلا و بیش از ۶۱۳ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار گرفته است.
منبع:

1400/03/19
23:35:42
5.0 / 5
259
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک