اپتیک optlab
در نشست خبری عنوان كرد:

ارزان ترین جراحی صرع در ایران انجام می گردد

ارزان ترین جراحی صرع در ایران انجام می گردد اپتیك: دبیر علمی چهاردهمین كنگره بین المللی صرع با اشاره به هزینه ۲۵۰ و ۴۰۰ میلیون تومانی جراحی صرع در دنیا اظهار داشت: ارزان ترین جراحی صرع در ایران انجام می گردد.به گزارش اپتیك به نقل از مهر، دكتر جعفر مهوری بامداد پنجشنبه در نشست خبری چهاردهمین كنگره بین المللی صرع كه مقرر است از ۴ تا ۶ بهمن ۹۶ در اصفهان برگزار شود، تصریح كرد: در این كنگره از ایرانی های مقیم آمریكا و هچنین اساتید مجرب رشته صرع دعوت شده است كه آخرین دستاوردها در زمینه تشخیص، جراحی و درمان صرع در دنیا را ارائه نمایند.
همچنین در این كنگره دستاوردهای ایران در زمینه درمان صرع هم عرضه خواهد شد.
وی با اشاره به اینكه از سال ۸۴ مراكز جراحی صرع در ایران به راه افتاده است، اضافه كرد: ۷۰ تا ۸۰ درصد درمان صرع با دارو انجام می گردد.
مهوری با عنوان این مطلب كه ۷۰ درصد مبتلایان به صرع با یك یا دو قلم دارو كنترل می شوند، ادامه داد: صرع جزو بیماری های درمان پذیر است.
دبیرعلمی كنگره صرع با اشاره به اینكه ۳۰ درصد موارد مبتلا شدن با صرع به دارو جواب نمی دهد، اضافه كرد: صرع مقاوم به درمان دارویی باید با سایر روش های تشخیصی كنترل و درمان گردد.
وی با بیان اینكه ۲۰۰ هزار بیمار مبتلا به صرع در كشور مقاوم به درمان دارویی هستند بین یك سوم تا یك چهارم این افراد با نیاز به جراحی دارند.
مهوری به هزینه های جراحی صرع در جهان اشاره نمود و اظهار داشت: در كانادا جراحی صرع با ۱۰۰ هزار دلار، در آمریكا ۱۵۰ هزار دلار، در انگلستان ۵۰ هزار پوند، در آلمان ۵۰ هزار یورو در مجموع هزینه جراحی صرع در دنیا بین ۲۵۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان تمام می گردد در حالیكه در ایران با ۲ میلیون تومان در مراكز دولتی جراحی صرع انجام می گردد.
وی تصریح كرد: در واقع ارزانترین هزینه جراحی صرع در ایران انجام می گردد.
به گفته دبیرعلمی كنگره صرع یك بیمار مبتلا به صرع در طول ۲۰ تا ۳۰ سال بین ۳۵۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان برای كشور هزینه دارویی دارد در حالیكه اگر مراكز جراحی صرع در كشور توسعه یابد می توان بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان صرفه جویی در هزینه ها داشت.
وی اضافه كرد: هزینه راه اندازی یك مركز جامع درمان صرع بین ۲ تا ۶ میلیارد هزینه دارد.
مهوری تصریح كرد: جراحی صرع بین ۷۰ تا ۸۰ درصد موفقیت آمیز است و پس از دو سال می توان داروهای این افراد را كاهش داد.

1396/10/22
22:34:40
5.0 / 5
5268
تگهای خبر: بیمار , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک