توضیحی درباره شایعات بروز وبا و وجود انگل در آب اهواز

توضیحی درباره شایعات بروز وبا و وجود انگل در آب اهواز به گزارش اپتیک خوزستان معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در مورد اخبار منتشرشده در خصوص بروز بیماری وبا و وجود انگل ˮفاسیولا هپاتیکاˮ در آب های اهواز توضیحاتی ارائه نمود.دکتر سید محمد علوی ضمن اشاره به اخبار منتشرشده در خصوص بروز بیماری وبا و وجود انگل "فاسیولا هپاتیکا" در آب های اهواز اظهار نمود: این شایعه تکراری می باشد و هر سال با آغاز فصل تابستان سر و کله آن در فضای مجازی پیدا می شود.

به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: این شایعه، از اساس دروغ و غیر علمی است.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان خاطرنشان کرد: انگل فاسیولا هپاتیکا از کرم های پهن یا فلوک های کبدی است و برای انتقال، به شرایطی نیاز دارد. وجود آب و مردابی که در کناره آن سبزیجات و گیاهان آبزی رشد کنند و مردم از آنها استفاده می نمایند، از اهم شرایط انتقال این انگل است.

علوی بیان نمود: شرایط انتقال این بیماری در خوزستان و اهواز وجود ندارد و تابحال گزارشی از این بیماری در استان خوزستان گزارش نشده است.

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، اضافه کرد: همینطور تابحال در خوزستان موردی از آلودگی به ویبریو کلرا که عامل وبای التور است، در آب یا انسان گزارش نشده است.

منبع:

1400/04/08
12:33:22
5.0 / 5
287
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک