اپتیک optlab

نیاز آذربایجان شرقی به 2 هزار پرستار

نیاز آذربایجان شرقی به 2 هزار پرستار اپتیك: تبریز - ایرنا - رئیس سازمان نظام پرستاری آذربایجان شرقی با اشاره به افزایش شاخص پرستاران استان در 2 سال اخیر اظهار داشت: با این وجود هنوز به 2 هزار پرستار دیگر نیاز است.


به گزارش اپتیك به نقل از ایرنا، صفری روز یكشنبه در نشست با خبرنگاران به مناسبت روز پرستار اضافه كرد: شاخص نیروی انسانی در بخش پرستاری به ازای هر تخت بیمارستانی در آذربایجان شرقی از 0. 7 به 1. 1 رسیده است.
وی با اشاره به اینكه این شاخص در 2 سال قبل بر اثر استخدام 500 پرستار در آذربایجان شرقی حاصل شده است، اظهار داشت: با وجود به كارگیری این تعداد نیرو برای عرضه خدمات بهتر پرستاری، هنوز به یكهزار نیروی پرستار متخصص و همین تعداد پرستار غیرحرفه ای دیگر در استان نیاز است.
وی با اشاره به فعالیت 9 هزار پرستار در آذربایجان شرقی اضافه كرد: از این تعداد 7 هزار پرستار در 51 واحد درمانی مشغولند و بیش از 6 هزار پرستار هم عضو سازمان نظام پرستاری استان هستند.
وی سختی كار، معوقات اضافه كاری های اجباری، كارانه ها و اجرایی نشدن قانون بازنشستگی پیش از موعد پرستاران با 20 سال سابقه و 30 سال محاسبه خدمت را از دغدغه های اصلی پرستاران برشمرد.
رئیس سازمان نظام پرستاری آذربایجان شرقی، سنجش صلاحیت حرفه ای پرستاران را از طرح های اصلی وزارت بهداشت و سازمان نظام پرستاری بیان كرد و اظهار داشت: پیش از سال 95 صلاحیت حرفه ای پرستاران سنجش نمی شد ولی هم اكنون صفر تا صد اعطای این صلاحیت به سازمان نظام پرستاری واگذار شده و 500 نفر در استان پروانه صلاحیت حرفه ای دریافت كرده اند.
صفری افزود: برای ادامه مراقبت های پرستاری در منزل بعد از ترخیص از بیمارستان 20 مركز مشاوره پرستاری بوجود آمده است.
به گفته وی برخی مراكز با سوء استفاده از بی اطلاعی مردم از وجود این مراكز اقدام به اعزام نیروهای خدماتی و بدون صلاحیت برای رسیدگی به بیماران می كنند.
وی ساماندهی تیم های پرستاری در بحران را از دیگر برنامه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی دانست و اظهار داشت: هم اكنون نیروهای منتخب در این زمینه در حال آموزش هستند.
آموزش پرستاری در تبریز بیش از یك قرن قدمت دارد و اولین آموزشگاه علمی پرستاری و مامایی این كلان شهر بعنوان بخشی از بیمارستان میسیون آمریكایی در سال 1295 شمسی در محله لیلاوا (آخری شریعتی جنوبی) بنیان گذاشته شد.
تنظیم و انتشار: عزیزی راد
518


1396/11/02
13:34:00
5.0 / 5
4646
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیمارستان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک