اپتیک optlab

ایران جزو 13 كشور برتر دنیا در تولید سلول های بنیادی پوست

ایران جزو 13 كشور برتر دنیا در تولید سلول های بنیادی پوست اپتیك: تهران - ایرنا - رئیس مركز تحقیقات پوست و سلول بنیادی دانشگاه علوم پزشكی تهران به تولید نخستین محصول سلول های بنیادی پوست در كشور اشاره نمود و اظهار داشت: ایران با راه اندازی خط تولید این محصول جزو 13 كشور برتر دنیا در زمینه تولید سلول های بنیادی پوست و محصولات پوستی قرار گرفت.


به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، دكتر محمد علی نیلفروش زاده روز یكشنبه در مراسم رونمایی نخستین محصول سلول بنیادی پوست در مركز تحقیقات پوست و سلول بنیادی دانشگاه علوم پزشكی تهران اضافه كرد: 3 محصول دیگر در این زمینه طی 6 ماه آینده تولید می گردد كه با این شرایط ایران جزو 5 كشور تولید كننده بیش از 2 محصول در این زمینه قرار خواهد گرفت.
وی به پیشرفت ها در زمینه سلول های بنیادی در حوزه پوست اشاره نمود و اظهار داشت: شركت های بنیادی بازساختی در آمریكا بالاترین تعداد را دارد كه 349 شركت در آمریكا، 185 شركت در كشورهای اروپایی و 112 شركت در كشورهای آسیایی فعال می باشند.
نیلفروش زاده با اشاره به محصولات در بازار حوزه طب بازساختی در دنیا اشاره نمود و اضافه كرد: پوست و محصولات زخم های مقام به درمان و بافت پوست بیش از 50 درصد حیطه طب بازساختی را تشكیل می دهد.
وی ادامه داد كه آمریكا در توزیع محصولات طب بازساختی در حوزه پوست، بالاترین رتبه را دارد و پس از آن انگلیس و سپس كشورهایی مانند فرانسه، كره، سوئد و سنگاپور قرار دارند.
نیلفروش زاده به رشد سریع مقالات علمی در این زمینه اشاره نمود و اظهار داشت: در سال 2016 میلادی 520 مقاله در حوزه پوست در دنیا انتشار یافته و در ایران هم در سال های 2016 و 2017 رشد سریع داشته كه مقالات منتشره از 24 مقاله به دو برابر افزایش یافته است.
وی ادامه داد مشاركت مراكز تحقیقاتی و دانشگاهی در تولید این محصول بسیار موثر بوده و با ادامه این روند به موفقیت های بزرگی دست خواهیم یافت.
وی ارتقا بهبودی و كاهش زمان درمان را از مزیت های این محصول اعلام نمود و اظهار داشت: هرچند درصد بهبودی بستگی به نوع زخم دارد اما این محصول از 60 تا 100 درصد می تواند بعضی از زخم ها را بهبود دهد.
نیلفروش زاده با شاره به اینكه كار تحقیقاتی این محصول از سال 2006 میلادی شروع شده است، ادامه داد در هنگام فعالیت های تحقیقاتی برای تولید این محصول خیلی از بیماران تا 100 درصد بهبود یافته اند.
رئیس مركز تحقیقات پوست و سلول بنیادی دانشگاه علوم پزشكی تهران اضافه كرد: این محصول جزو نخستین محصول سلول بنیادی در كشور ما است كه مجوز لازم را از سازمان غذا و دارو دریافت كرده و دارای كاربرد بالینی است.
نیلفروش زاده با اشاره به اینكه پیشرفت كشور در حوزه پوست توهم نیست، اظهار نمود: كشور ما با بهره گیری از ظرفیت محققان و پژوهشگران به موفقیت های خوب دست یافته است.
وی به مشاركت محققان سایر مراكز تحقیقاتی در این زمینه همچون رویان اشاره نمود و اظهار داشت: در مراكز تحقیقاتی و دانشگاه های كشور كارهای بزرگ تحقیقاتی در حال انجام می باشد.
1201**1440
خبرنگار: عبدالكریم جبارپور** انتشار: گلشن


1396/11/08
13:10:34
5.0 / 5
4976
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک