اپتیک optlab
محققان برزیلی می گویند؛

تست حفظ تعادل میزان طول عمر را پیشبینی می کند

تست حفظ تعادل میزان طول عمر را پیشبینی می کند به گزارش اپتیک به نظر آسان می رسد، اما ایستادن روی یک پا به مدت ۱۰ ثانیه می تواند سخت تر از آن چیزی باشد که فکر می کنید.به گزارش اپتیک به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، یک مطالعه جدید نشان داده است که توانایی یا عدم توانایی شما در انجام این کار امکان دارد پیش بینی نماید که آیا احتمال مرگ شما در دهه آینده بیشتر است یا خیر. بنابراین است که یک تیم بین المللی از محققان می گویند این آزمایش ۱۰ ثانیه ای باید بخشی از بررسی های معمول سلامت برای همه افراد میانسال و مسن باشد.
دکتر «کلادیو آرائوجو»، سرپرست تیم تحقیق از کلینیک ورزشی پزشکی در ریودوژانیرو برزیل، تصریح کرد: «حفظ تعادل، برخلاف تناسب اندام هوازی، قدرت عضلانی و انعطاف پذیری، تا دهه ششم زندگی فرد به صورت معقولی حفظ می شود. سپس به سرعت از بین می رود.»
برای این مطالعه، محققان از داده های مطالعه ورزشی استفاده کردند که در سال ۱۹۹۴ برای ارزیابی ارتباط بین بیماری، مرگ و معیارهای مختلف آمادگی جسمانی، ورزش و خطرات شایع بیماری قلبی آماده شده بود.
محققان داده هایی را از معاینات حدود ۱۷۰۰ برزیلی ۵۱ تا ۷۵ ساله بین فوریه ۲۰۰۹ و دسامبر ۲۰۲۰ جمع آوری کردند. این معاینات شامل وزن، چندین معیار از ضخامت چین های پوست، اندازه کمر و سابقه پزشکی بود.
از هر کدام خواسته شد که به مدت ۱۰ ثانیه بدون هیچ گونه حمایت اضافی روی یک پا بایستند. به آنها گفته شد که پای آزاد خویش را روی پشت ساق پای مخالف قرار دهند، در حالیکه بازوهای خویش را در کنار خود نگه داشته و نگاه خویش را مستقیماً به جلو ثابت کرده بودند. آنها تا سه بار با هر دو پا تلاش کردند.
تقریباً از هر پنج نفر یک نفر نمی توانست این کار را انجام دهد. احتمال شکست با افزایش سن بیشتر بود و تقریباً در فواصل پنج ساله از سن ۵۱ سالگی به بعد دو برابر می شد.
نویسندگان خاطرنشان کردند احتمال شکست در مسن ترین افراد گروه ۱۱ برابر بیشتر از افرادی است که ۲۰ سال جوان تر بودند.
هیچ تفاوت واضحی در دلایل مرگ بین کسانی که می توانستند و کسانی که نمی توانستند آزمایش را کامل کنند وجود نداشت. اما نسبت مرگ و میر در بین کسانی که شکست خوردند تقریباً ۱۳ درصد بیشتر بود.
این مطالعه نشان داد افرادی که در آزمایش شکست خورده بودند بیشتر در معرض مشکلات سلامت همچون چاقی، بیماری قلبی، فشار خون بالا، پروفایل چربی خون ناسالم و دیابت نوع ۲ بودند.

1401/04/04
14:01:43
5.0 / 5
168
تگهای خبر: آزمایش , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک