اپتیک optlab
وزیر بهداشت مطرح كرد

پیشبینی تدابیر ویژه برای خدمت رسانی به زائرین پیاده رضوی

پیشبینی تدابیر ویژه برای خدمت رسانی به زائرین پیاده رضوی به گزارش اپتیک، خراسان رضوی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: در دهه پایانی ماه صفر سال جاری تدابیر ویژه ای برای خدمت رسانی هرچه بیشتر و بهتر به زائرین پیاده رضوی با مشارکت تمامی خادمان حوزه سلامت در سطح کشور اندیشیده شده است.بهرام عین اللهی در حاشیه بازدید از ایستگاه سلامت روستای ابرش در کیلومتر ۶۰ محور نیشابور به مشهد اظهار نمود: خدای منان را شاکریم که در راه زائرین پیاده رضوی هستیم، زائرانی که از تمامی گروههای سنی بخصوص نوجوانان و جوانان هستند و این حضور میلیونی جمعیت عاشق و دلداده امام رضا(ع) را یک حماسه بزرگ می دانیم.

وی خاطرنشان کرد: برای ما سبب افتخار است که در راه سلامت زائرین پیاده امام رضا(ع) خدمات رسانی می نماییم و در این خصوص تدابیر بسیارخوبی در موضوعات بهداشتی، دارویی، درمانی و اورژانس پیش بیمارستانی اندیشیده شده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه در مأموریت ویژه دهه پایانی ماه صفر ۱۵۰ ایستگاه سلامت با ۵۰۰ دستگاه آمبولانس و ۱۲۰۰ نیروی بهداشتی و درمانی حضور دارند تا در صورت نیاز خدمت رسانی لازم را به زائرین پیاده امام رضا(ع) داشته باشند، تصریح کرد: در تمامی مسیرهای منتهی به مشهد حضور خادمان حوزه سلامت را داریم، اما به سبب آنکه تردد اغلب زائرین پیاده از جاده نیشابور است، در این راه ایستگاه ها، تجهیزات و نیروهای بیشتری داریم.

عین اللهی تصریح کرد: سال جاری تدابیر ویژه ای برای خدمت رسانی هرچه بیشتر و بهتر به زائرین پیاده رضوی در دهه پایانی ماه صفر با مشارکت تمامی خادمان حوزه سلامت در سطح کشور و با مدیریت دانشگاه علوم پزشکی مشهد بعنوان دانشگاه میزبان صورت پذیرفته است و امیدواریم که تمامی این خدمات باعث رضایت حق تعالی و امام رضا(ع) واقع شود.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی مشهد، عین اللهی، وزیر بهداشت به همراه محمدعلی کیانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد از ایستگاه سلامت روستای ابرش جاده نیشابور به مشهد بازدید نمود. در این بازدید عین الهی ضمن بررسی آخرین وضعیت عرضه خدمات بهداشتی، درمانی، دارویی و اورژانسی در یادمان شهدای دفاع مقدس حضور پیدا کرد و با قرائت فاتحه نام و یاد شهدای والامقام را گرامی داشت.

ایستگاه سلامت ابرش در کیلومتر ۶۰ محور نیشابور به مشهد واقع شده و در آن خدمات مختلف حوزه سلامت توسط نیروهای دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جمعیت هلال احمر خراسان رضوی عرضه می شود.

وزیر بهداشت به همراه رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد از مرکز بهداری رزمی شمال شرق نیروی زمینی سپاه هم بازدید کرد.

در این مرکز که در خروجی ملک آباد و در ابتدای دو راهی مسیرهای مشهد به نیشابور و تربت حیدریه واقع شده، کلیه خدمات مورد نیاز زائرین پیاده امام رضا(ع) عرضه می شود.

عمده خدمات مرکز بهداری رزمی شمال شرق نیروی زمینی سپاه شامل خدمات عمومی، تخصصی، دارویی، طب اورژانس، رادیولوژی، آزمایشگاهی، ارتوپدی، داخلی، عفونی و بستری بوده است.

روزانه بیشتر از ۱۵۰۰ نفر به این بیمارستان صحرایی رجوع می کنند که عمده آنها تاول کف پا و مشکلات عضلانی دارند و از خدمات پرستاری، عمومی، ارتوپدی و دارویی بهره مند می شوند.

وزیر بهداشت در ادامه به همراه رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد همینطور از مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی ملک آباد بازدید کرد.

این مرکز روزانه و در شرایط عادی ۴۰ تا ۵۰ رجوع کننده دارد، اما در روزهای خاص همچون دهه پایانی ماه صفر که تردد زائرین پیاده امام رضا(ع) را در راه ملک آباد به مشهد داریم این عدد ۲ برابر شده و به بین ۸۰ تا ۱۰۰ نفر رسیده است.

عمده مراجعات مردم به مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی ملک آباد در رابطه با موارد درد دست و پا، تاول کف پا، اسهال، استفراغ و مشکلات گوارشی بوده است.

مشهد در این روزها میزبان زائرین سواره و پیاده امام رضا(ع) بوده و متخصصان و کارشناسان حوزه سلامت هم در تمامی ایام سال بخصوص در دهه پایانی ماه صفر بر تغدیه سالم، اسکان ایمن، دریافت دُزیادآور واکسن کرونا و استفاده از ماسک در طول مسیر تاکید ویژه دارند و از همه می خواهند که به صورت ویژه به این سفارش ها عمل نمایند تا گرفتار مشکل نشوند.
1401/07/03
13:54:36
5.0 / 5
40
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک